چمدان : مهدی سیاوشی در جلسه مشترک هیات رئیسه اتاق بازرگانی، شورای عالی بانک‌ها با مجمع نمایندگان استان گفت: ۴۰ درصد از تورهای خارجی که به ایران می‌آمدند، سفر خود را به ایران لغو کردند و همچنین اکثر پروازهای خارجی لغو و قیمت پروازهای داخلی نیز افزایش یافته، لذا ورود گردشگر به کشور اخیرا کاهش یافته است.

وی از عدم تعریف درست و ارائه تصویر نادرست استان کرمان گلایه کرد و افزود: فاصله استان با مرکز کشور زیاد است و افرادی که قصد دارند به کرمان بیایند، باید از اتوبوس استفاده کنند، زیرا قیمت بلیط هواپیما زیاد است و سفر با قطار به کرمان طولانی است که باعث کاهش ورود گردشگر به استان شده است.

  اخراج نیروهای کاری از مراکز گردشگری کرمان | ۷۰ درصد دفاتر مسافرتی در آستانه تعطیلی | ضریب اشغال هتل‌ها ۲۰ درصد شد

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان با بیان این مطلب که بیشترین گردشگرانی که به استان کرمان می‌آیند، فرانسوی هستند، تصریح کرد: استان کرمان به پروازهایی به مراکز استان‌ها و همچنین حداقل یک پرواز مستقیم بین المللی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مالیات برارزش افزوده دفاتر گردشگری زیاد است، بیان کرد: حدود ۱۵ پروژه گردشگری در استان در حال اجرا داریم که برخی از آنها حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای تکمیل آنها نیاز به تسهیلات داریم.