چمدان :  شهرام علیمحمدی افزود: ۴۰۶ بازدید توسط کارشناسان این معاونت انجام شد که چهار مورد از این تعداد برای یک تا سه ماه از فعالیت محروم شدند.

وی ادامه داد: همچنین در بازدیدهای کارشناسان معاونت گردشگری از فعالیت ۲۱ دفتر گردشگری که به صورت غیرقانونی فعالیت داشتند جلوگیری شد و پرونده آنها پس از تکمیل و پلمپ در اختیار بخش قضایی و پلیس امنیت قرار گرفت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۵۱ دفتر گردشگری در سطح پایتخت فعالیت دارند گفت: در سال جاری ۷۸ مجوز دفاتر گردشگری صادر شده است.

علیمحمدی خاطر نشان کرد: همچنین پرونده ۲۸۰ موسسه راهنمای گردشگری نیز صادر شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: استانداردسازی ۱۱۰ هتل فعال تهران (درجه یک تا ۵ ستاره) از سال گذشته آغاز شده که تا کنون ۸۰ درصد این هتل‌ها از لحاظ سیستم‌های ایمنی، خدماتی و پرسنل مورد ارزیابی قرار گرفتند که مابقی آنها نیز در نوبت و یا رفع نواقص موجود هستند.

معاون گردشگری استان تهران با بیان اینکه پس از استانداردسازی هت‌لها، مهمانپذیرها و اقامتگاه‌های پذیرایی در دستور کار قرار خواهد گرفت به ایرنا گفت: در حال حاضر ۱۱۰ هتل با ظرفیت ۱۵هزار و ۳۰۲ تخت، ۱۱۴ مهمانپذیر با ۶ هزار و ۶۶۷ تخت، ۲۵ هتل آپارتمان با ۱۳۹۵تخت، ۱۲۳اقامتگاه خوابگاهی با ظرفیت هشت هزار و ۵۵۰ نفر و ۱۱۴ مهمانپذیر در سطح استان فعالیت دارند.

علیمحمدی از ایجاد واحدهای پذیرایی فرهنگی در سطح استان خبر داد و گفت: در سطح تهران خانه‌های قدیمی و واجد ارزش با تغییر کاربری به واحدهای پذیرایی فرهنگی تبدیل می‌شود که در حال حاضر ۶ مورد به این نهاد ارسال شده است.