چمدان: محمدرضا پور رجبی افزود: این اسکله شناور با اعتبار هفت میلیارد ریال از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی به مدت ۲ ماه با تکیه بر دانش و توان فنی متخصصان ایرانی ساخته شد و عملیات نصب آن نیز پایان بهمن ماه امسال انجام شد.

وی اضافه کرد: این اسکله فلزی که از نوع پاندون فولادی بوده شامل تهیه و کوبش هشت عدد شمع فولادی، ساخت پل دسترسی و احداث فونداسیون بتنی است و قابلیت پهلوگیری همزمان دو فروند شناور مسافری را دارد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: استقبال گردشگران و بازدیدکنندگان از جزیره هرمز بویژه در ماه‌های پایانی سال باعث شد تا ساخت یک فروند اسکله جدید فلزی با هدف افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورها و کاهش زمان انتظار مسافران جهت سوار و پیاده شدن در دستورکار اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان قرار گیرد.

پوررجبی ادامه داد: هم اکنون با نصب این اسکله جدید، تعداد اسکله‌های بندرگاه چند منظوره جزیره هرمز به هشت فروند رسیده که این امر موجب افزایش قابل ظرفیت مسافر و گردشکر دریایی، سرعت بخشی در عملیات سوار و پیاده شدن مسافر و همچنین کاهش زمان انتظار می‌شود.

وی ابراز داشت: سازمان بنادر و دریانوردی با انجام اقداماتی قابل توجه همچون توسعه زیرساخت‌ها، نصب اسکله‌های متعدد و لایروبی کانال‌های دسترسی این بندرگاه، بستر مناسب را جهت سفر ایمن دریایی بازدیدکنندگان از دیدنی‌های این جزیره منحصر به فرد را فراهم کرده است.