چمدان : فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز ۱۹ شهریور از چند آژانس ارائه دهنده خدمات مسافرت هوایی در سطح شهر تهران به صورت سرزده بازدید کرد.

وی در این بازدیدها چگونگی ارائه نرخ‌های اعلامی از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به آژانس‌ها و مقایسه آن با نرخ‌های عرضه شده به مردم از هر دو جنبه آنلاین و حضوری را مورد بررسی قرار داد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنین نحوه ارتباط آژانس‌ها با سامانه سنا را پرس‌وجو کرد و از مدیران آژانس‌ها تاثیر نوسانات نرخ ارز و چگونگی محاسبه قیمت بلیط را جویا شد.

شرفبافی در ادامه تاکید کرد: درحالی که مبنای نرخ بلیط هواپیما ارز خارجی است اما با متقاضیان سفرهای هوایی بر اساس ریال محاسبه می‌شود، از این رو نوسانات نرخ ارز در صنعت هواپیمایی باید بر پایه نرخ ارائه شده و سامانه سنا مورد نظارت قرار گیرد.

وی از برگزاری جلسه‌ای در خصوص ارائه مشکلات آژانس‌های ارائه کننده خدمات مسافرتی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد و گفت: هدف من و همکارانم از این بازدید سرزده مشاهده چالش‌های آژانس‌های مسافرتی در شرایط اقتصادی کنونی است تا بتوانیم با تمام توان نسبت به تسهیل شرایط اقدام کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یکی از استراتژی‌های دولت در شرایط کنونی ایجاد تحرک در صنعت گردشگری است.