چمدان: سید مصطفی فاطمی آثار مورد بازدید یزد توسط گردشگران خارجی را مسجد جامع، آتشکده، دخمه زرتشتیان، زندان اسکندر، بافت تاریخی شهرها و روستاها، نارین قلعه میبد، سرو ابرکوه و … ذکر کرد.

وی افزود: گردشگران در حالی یزد را برای سفر انتخاب کردند که ضریب اشغال تخت هتل‌ها و مراکز اقامتی در سه‌ماهه دوم سال به دلیل برخی مسائل از جمله خروج آمریکا از برجام به‌ شدت کاهش‌ یافته بود.

وی با بیان اینکه پارسال ۱۳۰ هزار گردشگر خارجی به یزد سفر کردند پیش‌بینی کرد تا پایان سال جاری تعداد بازدید گردشگران خارجی در مجموع به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار نفر برسد.

این مسئول به ایرنا گفت:: درحالی‌که در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان سه هزار و ۷۰۰ تخت بود، این تعداد اکنون به ۱۰ هزار تخت رسید و تا پایان دولت دوازدهم به ۱۵ هزار مورد خواهد رسید.

فاطمی با تأکید بر نقش مهم رسانه‌ها در جذب گردشگر افزود: در نظرسنجی‌های اخیر یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به ترتیب در رده‌های اول تا سوم پدیده‌های نوظهور گردشگری ایران شناخته شدند و به‌ زودی شاهد رشد قابل‌توجه گردشگران ورودی به استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در سال جاری ۲۸۵ مجوز بوم گردی در استان صادر شد و فعالان حوزه گردشگری همواره تلاش می‌کنند میزبان مطلوبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشند.

  فیلم | لحظات دیدنی دو توریست خارجی در یزد | نوازندگی و خوانندگی زن توریست در یزد
  پیشنهاد خاص نیویورک‌ تایمز به شهروندان آمریکایی برای سفر│ ایران ؛ جواهر خاورمیانه│ نظر خواندنی خواننده روزنامه آمریکایی درباره ایران