چمدان:  حسن خلیل آبادی با بیان اینکه محله‌ای که خانه سیمین و جلال و نیما در آن قرار گرفته است از کوچه‌های قدیمی شمیران و دارای حس نوستالوژی برای علاقه مندان است افزود: با ایجاد کافه کتاب، در این منطقه مسکونی می‌توان آن را به گذر فرهنگی، میراثی و گردشگری تبدیل کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: ایجاد این گذر فرهنگی برای بخش خصوصی دارای جذابیت بوده و می‌توان با ورود بخش خصوصی رونق بیشتری به آن داد.

وی گفت: به تازگی موفق شدیم با همکاری شورای شهر و شهرداری خانه تاریخی نیما را که سال‌ها قبل از ثبت آثار ملی خارج شده بود خریداری و از تخریب و بازسازی آن جلوگیری کنیم.

خلیل آبادی با بیان اینکه خانه نیما و خانه سیمین و جلال در شمال تهران و در فاصله ۳۰۰ متری از یکدیگر واقع شده‌اند و هر دو دارای ارزش تاریخی و میراثی هستند افزود: گفته می‌شود یکی از دلایل حضور سیمین و جلال در این محله نیز وجود خانه نیما و زندگی وی در این محله بوده است.

وی درباره خانه سیمین و جلال نیز گفت: خانه سیمین و جلال اکنون به همان صورت قدیمی خود بازسازی شده و به عنوان موزه سیمین و جلال مورد بازدید علاقه مندان قرار می‌گیرد.

خلیل آبادی در ادامه با اشاره به اینکه شورای شهر تهران برای تملک خانه‌های تاریخی اعتباری را در بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران پیش بینی کرده است به ایرنا گفت: می‌توان پس از تملک خانه‌هایی که واجد سرمایه میراثی هستند، آنها را به پاتوق های فرهنگی برای ارائه هنرهای مختلف از ایجاد گالری تا خانه تئاتر و یا کافه تئاتر و تماشاخانه تبدیل کرد.

  شهرداری تهران خانه «نیما» را خرید | جزئیات قیمت خرید و زمان انتقال سند | درهای خانه پدر شعر نو به روی گردشگران باز می‌شود
  سیمین دانشور و محمود دولت آبادی با شلوغ کاری نگذاشتند خانه «نیما» را خراب کنیم | خانه «نیما» را زباله‌دانی می‌کنیم ولی به این قیمت نمی‌فروشیم