چمدان: تغییر مسیر پرواز‌های شهر استانبول از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید و فاصله زیادی که این فرودگاه با مرکز شهر استانبول دارد، مسافران و گردشگران را نگران حمل و نقل به این فرودگاه و برعکس کرده است.

شهر استانبول با وجود زیرساخت مناسب حمل و نقل شهری حالا دارای فرودگاهی است که با مرکز این شهر و مراکز توریستی آن فاصله بسیاری دارد. اگر از فرودگاه جدید استانبول قصد سفر به بخش آسیایی شهر را داشته باشید که این مسافت قابل توجهی خواهد بود. گران بودن تاکسی‌های استانبول حالا مسافران را نگران هزینه‌ها و نحوه سفر به فرودگاه جدید استانبول یا بالعکس کرده است. در حالی که فرودگاه آتاتورک در فاصله زمانی حدود ۳۰ دقیقه‌ای میدان معروف تقسیم بود حالا فرودگاه جدید استانبول فاصله‌ای نزدیک به یک ساعته با این میدان دارد. همزمان با انتقال تمام پرواز‌ها از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول، شهر استانبول خط اتوبوس‌رانی مخصوصی این فرودگاه را راه اندازی کرده است.

  چگونه از فرودگاه جدید استانبول به میدان تقسیم و سلطان احمد برویم؟│قیمت و شیوه‌های حمل ‌و نقل در فرودگاه جدید استانبول

اتوبوس‌های هاوایست که مختص مسیر‌های بین فرودگاه‌ جدید استانبول و شهر است، اتوبوس‌های بزرگ با امکانات ویژه‌ای هستند. مدیران شهری استانبول تلاش کرده‌اند با راه‌اندازی این خط ویژه اتوبوسی از دغدغه گردشگران برای حمل و نقل فرودگاهی در شهر استانبول بکاهند. این اتوبوس‌های ویژه در برنامه زمانی مشخصی بین فرودگاه و مقاصد شهری فعالیت می‌کنند. اتوبوس‌ها به امکاناتی مانند اینترنت و نشان‌گر مقصد مجهز هستند تا مسافران ناآشنا با شهر استانبول به راحتی بتوانند مقصد خود را پیدا کنند.

  جزئیات آغاز انتقال فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول ؛ فرودگاه آتاتورک ۱۲ ساعت تعطیل می‌شود | تصاویر و ویژگی‌های بزرگترین فرودگاه دنیا در ترکیه
طراحی راحت و امکاناتی مانند اینترنت برای مسافران در اتوبوس‌های فرودگاه جدید استانبول به نقاط مخلف شهری
نشان دادن همزمان مقاصد برای راحتی گردشگران
امکان استفاده از استانبول کارت (کارت پرداخت هزینه‌های شهری)

قیمت و مسیر اتوبوس به فرودگاه جدید استانبول

این اتوبوس‌ در خطوط مختلف و متعدد در مسیر فرودگاه استانبول و مقاصد شهری و بعلکس فعال هستند. در جدول زیر قیمت و فاصله زمانی مقاصدی مانند کادیکوی، بشیکتاش، سلطان احمد، ینی‌کاپی و … با فرودگاه جدید استانبول آورده شده است. به طور مثال هزینه اتوبوس از فرودگاه جدید استانبول به میدان تقسیم ۱۸ لیر است.

  اطلاعیه مهم ایران ایر درباره سفر به استانبول | پایان عصر فرودگاه آتاتورک؛ فرودگاه جدید کجاست؟
قیمت بلیت اتوبوس‌های فرودگاه جدید استانبول به مناطق مختلف این شهر

 

قیمت بلیت اتوبوس‌های فرودگاه جدید استانبول به مناطق مختلف این شهر

 

در سایت این اتوبوس‌ها می‌توانید زمان رفت و برگشت اتوبوس‌ها از مقاصد شهری به فرودگاه و بلعکس را ببینید. زمان حرکت اتوبوس‌ها از میدان تقسیم به فرودگاه جدید استانبول و از فرودگاه جدید استانبول به میدان تقسیم در جدول زیر آمده است:

زمان حرکت از میدان تقسیم به سمت فرودگاه جدید استانبول
زمان حرکت از فرودگاه جدید استانبول به سمت میدان تقسیم