چمدان: مرتضی دهقان درباره دلایل افزایش نرخ بلیت هواپیما در ماه‌های گذشته افزود: سال گذشته نرخ بلیت هواپیما با دلار ۳۸۰۰ تا چهار هزار تومانی تنظیم شد اما امسال این نرخ‌ها بالای ۱۰ هزار تومان است.

معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: افزایش نرخ ارز بویژه در قیمت بلیت پروازهای خارجی که باید نرخ تسعیر ارز به شکلی باشد که این شرکت‌ها بتوانند درآمد مازاد خود را منتقل کنند، تاثیر زیادی است.

وی به پایدار نبودن افزایش قیمت بلیت هواپیما اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت تا حدی کشش دارد؛ مطلوب بخش حمل و نقل هوایی این است که نرخ متعادل‌تری روی نرخ تسعیر ارز وجود داشته باشد تا هم برای مصرف‌کننده صرفه داشته باشد و هم سایر حلقه‌های زنجیره حمل و نقل مانند آژانس‌های مسافرت‌هوایی، تورگردانان، شرکت‌های هندلینگ و سایر شرکت‌های حاضر در این زنجیره بتوانند فعالیت خود را به صورت مستمر ادامه دهند.

دهقان افزود: همه تلاش مجموعه بر این است که شرکت‌های هواپیمایی با نرخ متعادل‌تری بتوانند ارز بخش حمل‌ونقل خود را تامین کنند.

معاون سازمان هواپیمایی در حالی از کاهش قیمت بلیت هواپیما سخن گفته است که مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران به چمدان گفته بود: باید دید که در آینده چه می‌شود؛ چراکه اکنون بازار ارز در وضعیت ثبات قرار ندارد، علاوه بر اینکه مرجع ما بانک و بخشنامه‌های اعلام شده‌است که بر اساس آن ارز سامانه نیما مبنا قرار می‌گیرد.

  بسته حمایتی گردشگری نهایی شد ؛ ارائه به دولت در چند روز آینده | سرنوشت دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت برای کاهش نرخ بلیت هواپیما
  واکنش دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به کاهش نرخ ارز در بازار آزاد | قیمت بلیت هواپیما هم تغییر می‌کند؟
  فهرست کامل قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی | دو ایرلاین از سامانه نیما ارز گرفتند