چمدان :  تقی رستم‌وندی در حاشیه صد و پنجاهمین جلسه شورای اجتماعی کشور در پاسخ به این سوال که آیا حضور زائران عراقی در مشهد پیامدهای منفی دارد، گفت: امروزه در شرایطی هستیم که یک جبهه رسانه‌ای منسجم مشغول عملیات روانی در کشور هستند و این موضوع را باید تمام رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مدنظر قرار دهند که هر خبری ظرفیت این را دارد که تبدیل به یک عملیات روانی بزرگ شود.

وی ادامه داد: جسته گریخته از سال‌های پیش شاید مواردی گزارش شده است اما اینکه این موضوع فرآیند سازماندهی شده و شبکه‌ای باشد درست نیست و مقامات استانی هم صحت این خبر را تایید نکرده‌اند و ما شاهد فعالیت سازماندهی شده در این حوزه نیستیم. در حقیقت امکان دارد در هر کشوری حضور گردشگران موجب پیامدهای منفی اجتماعی و یا مثبت در حوزه اقتصادی باشد ، امکان دارد به صورت فردی مواردی از پیامدهای اجتماعی منفی را شاهد باشیم. با این موضوع هم از طریق دستگاه‌های قضایی و انتظامی برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان این که مطرح شدن این موضوع حتما یک عملیات روانی و خبر بود که متاسفانه شیوع پیدا کرد، گفت: اصحاب رسانه در این لحظاتی که دشمن هم در حوزه جنگ اقتصادی و هم عملیات روانی پیش رفته است حتما نسبت به این گونه خبرها حساس باشند و با نگاه شک و تردید به این موضوع نگاه کنند.

  مردان مجرد عراقی در ایران چه می‌خواهند؟ | ازدواج موقت و بحران حیثیتی در گردشگری ایران | نگاه عراقی‌ها به ایران مثل نگاه ایرانی‌ها به تایلند شد؟
  واکنش سفیر ایران در بغداد درباره خبر سفر مردان مجرد عراقی به مشهد و دریافت خدمات جنسی
  آخرین واکنش‌ها به ماجرای استفاده جنسی از زنان توسط مردان مجرد عراقی در مشهد | معاون سفیر ایران: زائران ایرانی هم تخلف می‌کنند اما …