چمدان :  اسماعیل زمانی حذف روادید در منطقه آزاد اروند برای ورود اتباع خارجی را یکی از منابع درآمدزایی، ارزآوری و اشتغال در منطقه آزاد اروند عنوان کرد و گفت: ۱۰ هزار فرصت شغلی به ‌واسطه ورود اتباع کشورهای خارجی به منطقه آزاد اروند تنها در بخش بازار شهر‌های آبادان و خرمشهر ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از اتباع ورودی به منطقه آزاد اروند را اتباع کشور عراق شامل می‌شوند که ‏۸۰ درصد آن‌ها با خانواده به شهرهای آبادان و خرمشهر سفر می‌کنند، گفت: برخی شایعه‌ها در خصوص تبعات سوء ناشی از سفر اتباع عراقی مجرد در این شهرستان‌ها نادرست است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: طبق اعلام کنسولگری ایران در بصره روزانه هفت هزار روادید ورود به ایران در بصره صادر می‌شود که باید از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال در زمینهٔ گردشگری و به خصوص گردشگری سلامت در شهرستان‌های خرمشهر و آبادان استفاده کرد.

زمانی عنوان کرد: برخی که مخالف استفاده از ظرفیت گردشگری در منطقه آزاد اروند هستند در راستای اهداف و منافع دیگر کشورهای رقیب جوسازی کرده و مسائل غیر موثق حاشیه‌ای را مطرح می‌کنند.

  مردان مجرد عراقی در ایران چه می‌خواهند؟ | ازدواج موقت و بحران حیثیتی در گردشگری ایران | نگاه عراقی‌ها به ایران مثل نگاه ایرانی‌ها به تایلند شد؟
  واکنش‌ به خبر ارائه خدمات جنسی به مردان مجرد عرب در مسافرخانه‌های مشهد | رئیس اتحادیه هتلداران مشهد همه چیز را تکذیب کرد