چمدان :  ایرج مسجدی در دیدار گروهی از فعالان رسانه‌ای جبهه مقاومت عراق گفت: دشمنان دو ملت یک روز به نام عرب – فارس یک روز به نام شیعه – سنی و یک روز به نام دخالت در امور داخلی یکدیگر و روز دیگر با بزرگنمایی برخی حاشیه‌ها، سعی در ایجاد اختلاف و فتنه در میان ایرانی‌ها و عراقی‌ها دارند.

وی گفت: ملت عراق از شیعه و سنی و کرد همه برادران ما هستند و همین پیوند عمیق تاریخی میان دو ملت است که سبب شده در این سالها میلیون‌ها نفر زائر و مسافر بین دو کشور سفر کنند.

  مردان مجرد عراقی در ایران چه می‌خواهند؟ | ازدواج موقت و بحران حیثیتی در گردشگری ایران | نگاه عراقی‌ها به ایران مثل نگاه ایرانی‌ها به تایلند شد؟

سفیر ایران در بغداد افزود: در میان چهار میلیون زایر ایرانی و دو میلیون زائر و مسافر عراقی ممکن است چند نفری هم تخلفاتی را انجام دهند اما دشمنان و مخالفان روابط دو کشور با بزرگنمایی این موضوعات سعی در تعمیم آن به همه زائران ایرانی و زائران عراقی دارند.

سفیر ایران گفت: هدف از این بزرگنمایی‌ها ایجاد اختلاف میان دو ملت و دو کشور و تخریب روابط دو جانبه است.

وی افزود: به عنوان نمونه درحالی که تنها هشت درصد آب‌های ورودی به عراق از ایران است و خود ایران نیز با کم آبی و خشکسالی مواجه است برخی بحث قطع آب از سوی ایران را مطرح می‌کنند که به روابط ضربه بزنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاکید کرد: ریشه‌های پیوند دو ملت آنقدر محکم است که این گونه اقدامات به جایی نخواهد رسید و روابط میان دو ملت هر روز مستحکم‌تر خواهد شد.

وی گفت: جریان‌های مخرب از این امر غافل هستند که ریشه‌های عمیق فرهنگی، دینی و تاریخی این دو ملت را به هم پیوند داده است و اقدامات اختلاف افکن به جایی نمی‌رسد.

مسجدی افزود: همکاری با عراق به حوزه سیاسی و امنیتی خلاصه نمی‌شود و توسعه همکاری‌ها در همه زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سرمایه گذاری با عراق مدنظر است.

  واکنش‌ به خبر ارائه خدمات جنسی به مردان مجرد عرب در مسافرخانه‌های مشهد | رئیس اتحادیه هتلداران مشهد همه چیز را تکذیب کرد