چمدان: مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری شیراز گفت: بخش زیرزمین هتل هجده طبقه در حال ساخت آسمان در خیابان رودکی شیراز دچار حریق شده و دود به طبقات بالاتر نیز سرایت کرده است.

محمدهادی قانع افزود: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه نیروهای آتش‌نشانی از پنج ایستگاه به محل اعزام شده‌اند و عملیات مهار آتش و نجات کارگران گرفتار در طبقات بالایی هتل آغاز شده است.

این هتل قبلا به دلیل نقض حریم بصری ارگ کریم‌خانی حاشیه‌ساز شده‌ بود. رئیس سازمان میراث فرهنگی پیش از این در مورد مخدوش شدن حریم منظری ارگ کریمخانی به خاطر طبقات اضافی هتل آسمان گفته بود: اگر کاربری آن شخصی بود جدی‌تر برخورد می‌کردیم.

  جدیدترین واکنش به مخدوش شدن حریم ارگ کریمخانی با هتل آسمان | هتلی که فقط در عکس فوتوشاپی و جنجالی رئیس سازمان میراث فرهنگی کوتاه شد

ساعتی قبل‌ مدیریت بحران استانداری فارس با هدف پیشگیری از مخاطرات احتمالی و با توجه به فرو ریختن بخشی از سقف طبقه منفی دو هتل آسمان شیراز، دستور تخلیه واحدهای مجاور این ساختمان تا شعاع ۱۰۰ متری را صادر کرده است.

هتل در حال ساخت آسمان شیراز ساعت ۱۱ صبح امروز دچار حریق شد که با حضور گروه‌‌های آتش نشان حریق اطفاء شده است. در این حادثه به هیچ فردی آسیب جانی نرسید اما در خصوص آسیب مالی احتمالی گزارشی اعلام نشده است.

  تصاویر منتشر شده از تخریب هتل آسمان قدیمی است | هتل حریم منظری ارگ کریمخانی را مخدوش کرده است