چمدان: پل شیشه‌ای هیر توسط مهندسان ایرانی اجرایی و عملیاتی شده و هیچ عنصر خارجی در طراحی و ساخت آن دخیل نبوده است. این پل که می‌تواند گردشگران زیادی را به این شهر استان اردبیل بکشاند با تامین زیرساخت‌های مورد نیاز از سوی دستگاه‌های متولی به زودی افتتاح می‌شود.

رئیس هیات مدیره شرکت امکان شهر دربند هیر در این زمینه گفت: راه دسترسی به پل شیشه‌ای و زیرساخت‌هایی مانند برق، گاز و آب را باید دستگاه‌های مرتبط برای افتتاح و بهره برداری از پل شیشه‌ای آماده کنند که متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی از سوی آنها نشده است.

عباسی‌نیا با بیان اینکه برای این طرح تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی بدون دریافت ریالی تسهیلات از دولت هزینه شده و برای بهره برداری کامل آن ۳۰ میلیارد ریال دیگر هزینه خواهد شد گفت: طبق تفاهمنامه ۲۰ درصد در آمد این طرح به شهرداری هیر اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به احداث پل‌های معلق در سایر شهرهای استان توسط دیگر اشخاص ادامه داد: تکرار چنین پروژه‌هایی علاوه بر اینکه به اصل پروژه ضربه خواهد زد از لحاظ اخلاقی نیز کار پسندیده‌ای نیست.

عباسی‌نیا گفت: تکرار پل‌سازی‌ها در این استان به ضرر صنعت گردشگری است و بدون شک منجر به شکست خواهد شد مگر آنکه پل‌های جدید با مزیت و نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدیدی اجرا شود تا امکان بهره‌برداری از آنها برای علاقه‌مندان فراهم آید.

  آخرین وضعیت پروژه بزرگترین پل معلق خاورمیانه و سومین پل معلق بزرگ جهان در ایران
  افتاح پل معلق شیشه‌ای قوسی شکل در استان اردبیل | آغاز احداث اولین هتل پنج ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهور
  قدم زدن در آسمان ؛ استرس روی پل معلق وحشتناک اردبیل | پل پیر تقی ؛ هیجان‌انگیز اما خطرناک‌ | گردشگران نکات ایمنی را رعایت کنند
  اولین پل معلق تهران افتتاح شد | تهران را از روی پل معلق آسمان ببینید