چمدان : ترکیه در نیمه دوم سال جاری به حدود ۶ میلیون گردشگر روسی خوش‌آمد خواهد گفت که انتظار می‌رود این رقم برای گردشگران چینی و ایرانی به دو برابر این میزان برسد.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که مجموع تعداد گردشگرانی که در سال ۲۰۱۸ از روسیه، چین و ایران به ترکیه بروند بیش‌از ۱۰ میلیارد دلار برای بخش گردشگری ترکیه درآمد داشته باشد.

روزنامه دیلی‌صباح در گزارشی می‌نویسد: در دوره‌ای که ترکیه در معرض تهدیدهای اقتصادی آمریکا قرار دارد روسیه، چین و ایران برای حوزه گردشگری این کشور پشت‌گرمی بزرگی به‌شمار می‌روند.

رییس‌جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین به رییس‌جمهوری ترکیه رجب طیب اردغان گفته است که حدود ۶ میلیون گردشگر روس تا پایان سال جاری از ترکیه بازدید خواهند کرد.

این کشور در ۶ ماه نخست سال جاری میزبان حدود ۲ میلیون گردشگر روس بوده است و بنابراین مجموع گردشگران روس تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۸ میلیون نفر خواهد رسید.

گردشگران ایرانی و چینی هم در رشد حوزه گردشگری ترکیه نقش موثری ایفا کرده‌اند. وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال ۲۰۱۸ حدود ۴ میلیون گردشگر از این دو کشور بازدید کنند.

چین سال ۲۰۱۸ را «سال ترکیه» نامیده است و بنابراین انتظار می‌رود سال آینده ۲ میلیون چینی به ترکیه سفر کنند.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه قصد دارد به رقم ۵۰ میلیارد دلار درآمد حاصل از گردشگری و ۵۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ برسد.

بهبود کیفیت هتل‌های مقصدهای پرطرفدار، استفاده بهتر از غذاهای متنوع آشپزی ترکی و تنوع محصولات وابسته به گردشگری در بسته‌های تعطیلاتی با لحاظ‌کردن بخش‌های سلامت، ورزش و گردشگری زمستانی ازجمله تلاش‌های ترکیه در راه رسیدن به جذب ۵۰میلیون گردشگر در سال آینده میلادی است.

  گردشگر بر آنتالیا می‌بارد│ ۲٫۶ میلیون توریست بین‌المللی به استان مدیترانه‌ای ترکیه رفتند
  خوشحالی هتل‌داران ترکیه از هجوم گردشگران ایرانی به استانبول و وان در نوروز ۹۷ | ایرانی‌ها بیشتر از توریست‌‌های دیگر در ترکیه پول خرج می‌کنند
  ۱۰ کشور قدرتمند جهان در جذب گردشگر در سال ۲۰۱۷│ ترکیه با ۴۰ میلیون گردشگر ششم جهان شد
  انگلیسی‌ها با کاهش ارزش لیر نسبت به پوند به سمت ترکیه سرازیر شدند│بازگشت پروازهای مستقیم به دوران اوج