چمدان: تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۹ دی تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۲۲ دی از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است اما تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک منعی ندارد.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه ۲۱ دی ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس و تردد تریلرها از جاده هراز همچنان ممنوع است.

تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۹ دی و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از محور هراز ممنوع شده است.

 ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی

محور رامیان – اولنگ – شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان و محور فرعی شمشک – دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران، محور پونل – خلخال واقع در استان گیلان و محور املش- اطاقور واقع در استان گیلان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

همچنین محور سی سخت – پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گنجنامه – تویسرکان واقع در استان همدان و محور فرعی رویان – بلده (حدفاصل وازک تا بلده) ، واقع در استان مازندران تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده است.

محور سروآباد – پاوه، واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل سیلاب و طغیان رودخانه و محور املش- اطاقور، واقع در استان گیلان به علت نبود ایمنی کافی به روی خودروها بسته است.

محور قدیم قزوین- رشت (محدوده تونل شیرین سو) واقع در استان قزوین تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و مسیر جایگزین، کنارگذر تونل تعیین شده است.

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌ های تردد شمار ، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود یاد شده مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار ۲۲۹ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۳٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین۱۶٫۸ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات سه الی چهار صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر خود انتخاب کنند.

هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.