چمدان: کلاردشت در غرب مازندران به خاطر برخورداری از آب و هوای خنک کوهستانی و قرار گرفتن در دامنه کوه‌های علم کوه و تخت سلیمان از جمله شهرستان‌های پرجاذبه استان مازندران است که در ماه‌های گرم سال به شدت مورد توجه گردشگران است.

تصاویر ویلایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در ارتفاع صخره‌ای ساخته شده و برای دسترسی به آن هم پله برقی و چند دستگاه بالابر نصب شده است. از سازنده ویلا با عنوان کوهخوار یاد و ادعا شده که ویلا در منطقه مرتفع رودبارک شهرستان کلاردشت واقع است.

جواد فلاح رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاردشت در واکنش به این تصاویر به ایرنا گفت: این ویلا هشت سال پیش در زمینی به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع که جزء مستثنیات است ساخته شده و یکهزار متر مربع از این زمین نیز مورد تصرف قرار گرفته بود که حکم خلع ید آن پارسال صادر شد ولی تاکنون اجرا نشده است.

وی ادامه داد: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کلاردشت پس از انتشار مطالب و تصاویر در فضای مجازی به این اداره دستور داده تا هر چه زودتر نسبت به قانونی یا غیرقانونی بودن ساخت این واحد و تجهیزات نصب شده برای آسانسور از سوی مالک اقدام شود.

به گزارش چمدان، از جاذبه‌های دیدنی و بکر کلاردشت می‌توان به رودخانه پرخروش «سردآبرود» آن اشاره کرد، این رودخانه که جزئی از رودخانه‌های حفاظت شده کشور است، در سراسر رودبارک جریان دارد و با تقسیم کردن این محل به دو قسمت فضایی دل‌انگیز را به وجود آورده است.

آبشار «اکاپل» در رودبارک نیز بی‌نظیر است. این آبشار زیبا با دارا بودن چشمه‌ها و یخچال‌های طبیعی هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. کوه‌ها و مناطق بالادست روستای رودبارک نیز دارای گیاهان دارویی و انواع سبزی‌های کوهی و قارچ‌های مختلف است. منطقه «ونداربن» یکی از زیبا‌ترین نقاط این روستا است که زیبایی وصف‌ناپذیری دارد..

مسجد محل رودبارک نیز یکی از عجایب هنر معماری به شمار می‌رود، مسجدی با حدود ۲۰۰ مترمربع مساحت بدون وجود هیچ ستونی در وسط آن یکی از خلاقانه‌ترین اثر معماری در کلاردشت است.

  «مازیچال» ؛ دهکده‌ای بکر میان ابرها | اینجا مقصدی هیجان انگیز برای سفری تابستانه است
ویلای منطقه مرتفع روبارک کلاردشت - ویلای جنجالی کلاردشت
تصاویر ویلای شخصی در منطقه مرتفع رودبارک کلاردشت که با پله برقی قابل دسترسی است جنجالی شده است