چمدان : محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از پرداخت منابع ارزان قیمت برای توسعه اشتغال گردشگری خبر داد و با اشاره به تخصیص هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع ارزان قیمت برای ایجاد ۱۵۷ شغل در حوزه گردشگری افزود: این اعتبار در قالب تفاهم نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است.

وی همچنین اظهار داشت: کسانی که تمایل به فعالیت در همه بخش‌های صنعت گردشگری اعم از هتل سازی، ساخت اپلیکیشن، راه اندازی دفاتر خدمات مسافرتی، بازسازی هتل‌ها، ایجاد و توسعه اکوکمپ‌ها، تبلیغات، تولید فیلم سینمایی و غیره دارند می‌توانند از این منابع استفاده کنند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: نرخ تسهیلات برای فعالیت‌های سخت افزاری در حوزه گردشگری مانند احداث و بازسازی هتل ۱۴ درصد و برای حوزه‌های نرم افزاری مانند ساخت اپلیکیشن در حال بررسی است و احتمال دارد در حد ۱۰ درصد باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور نیز از تصویب بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه گذاران بخش گردشگری خبر داد. اظهارات وی را در ویدئوی زیر ببینید.