چمدان: یورونیوز نوشت: در پلاکارد معترضان نوشته شده بود: «یک میلیارد دلار ظرف ۲۴ ساعت». آنها شعارهایی علیه برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت فرانسوی و چند ملیتی ارایه دهنده کالاهای لوکس ( LVMH) سر دادند. او هفته گذشته برای کمک به بازسازی کلیسای نوتردام وعده داد که ۲۰۰ میلیون یورو پرداخت کند. آنها همچنین شعار می‌دادند «اگر نوتردام سقف می‌خواهد ما هم به سقف نیاز داریم.»

حدود ۵۰ تن از حامیان ایده مسکن اجتماعی در فرانسه نیز با حضور در این تجمع خواستار رسیدگی دولت فرانسه به وضعیت فقر در این کشور شدند. ژان باپتیست اِغو، سخنگوی انجمن حق مسکن به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «ما در اینجا هستیم تا نمایش میلیاردرها در کمک به بازسازی نوتردام را محکوم کنیم.»

کلیسای نوتردام روز دوشنبه ۱۶ آوریل آتش گرفت و خاموش کردن آن تا بامداد سه‌شنبه ۱۷ آوریل طول کشید. در جریان خاموش کردن آتش حدود ۴۰۰ آتش‌نشان حضور داشتند. پس از آتش‌سوزی اخیر در کلیسای نوتردام رقمی حدود یک میلیارد دلار برای بازسازی این کلیسا از سوی افراد و نهادهای مختلف جمع‌آوری شده است. این کمک‌ها به ویژه از سوی برخی ثروتمندان این کشور اعتراض‌هایی را تا کنون به دنبال داشته‌ است.

میشل اوپیت اسقف اعظم پاریس همچنین در این زمینه گفت: «فقرا و بی‌خانمان‌ها کلیسای نوتردام را خانه خود بدانند. آنها همواره می‌توانند به کلیسا بیایند و گرم شوند و بدانند که آنها از کلیسا بیرون انداخته نخواهند شد.»

پلیس پاریس تجمع آرام مقابل کلیسای نوتردام را زیر نظر داشت. تجمع‌کنندگان ساعاتی بعد بدون دخالت پلیس متفرق شدند.

  مجسمه‌های نوتردام؛ شیطانی، غیراخلاقی یا محافظ خیر در برابر شر | ماجرای جنجالی مجسمه‌های جنسی چیست؟
  نوتردام چطور از خاکستر برخواهد خاست | فیلمی از نقشه‌برداری خاص این بنای تاریخی
  سرنوشت کلیسای نوتردام و آثار تاریخ در حریق وحشتناک پاریس | ساختمان کلیسا کامل تخریب نشد | کمک ۱۰۰ میلیون یورویی میلیاردر فرانسوی به بازسازی کلیسا