چمدان: منطقه آلپ سوییس بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مشخصه طبیعی این کشور است که از دو سوی غربی و شرقی رشته‌کوه آلپ گسترده شده است. بخش جنوبی این کوه‌ها بین کشورهای فرانسه، ایتالیا، اتریش و لیختن‌اشتاین تقسیم می‌شود.

آلپ سوییس مرتفع‌ترین قله‌های آلپ را در خودش جای داده است و در راس همه آنها دوفوراشپیتزه با ارتفاع ۴هزارو۶۳۴ متر قرار دارد.

آلپ سوییس با وسعت ۴۱هزارو۲۸۵ کیلومترمربع ۶۵ درصد از کل مساحت این کشور را پوشش می‌دهد و سوییس را به آلپی‌ترین و درنتیجه سرسبزترین کشور کوهستانی اروپا تبدیل کرده است.

 

علاوه‌بر مناظر سرسبز، یخچال‌های طبیعی هم در آلپ سوییس یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم به‌شمار می‌رود. به‌طوری‌که، این یخچال‌ها هزارو۲۲۰ کیلومترمربع برابر با ۳درصد از کل سرزمین سوییس را پوشش داده‌اند و ۴۴ درصد از کل منطقه یخی رشته‌کوه آلپ را تشکیل می‌دهند.

زیبایی آلپ سوییس سبب شد که گردشگری در آن در دو نوع زمستانی و تابستانی از اوایل قرن نوزدهم رونق بگیرد.

گردشگری تابستانی، گذراندن تعطیلات تفریحی و استراحتی در پوشش گیاهی سرسبز ارتفاعات و اقامت در کلبه‌های کوهستانی خوش‌منظره، پیاده‌روی و کوه‌پیمایی‌های سبک، جامپینگ‌های هیجان‌انگیز، لذت‌بردن از مناظر سوار بر تله‌کابین و قایق‌سواری روی دریاچه‌های آرام را شامل می‌شود و گردشگری زمستانی بیشتر با ورزش‌های زمستانی به‌ویژه اسکی مرتبط است و اغلب از اوایل نوامبر تا اوایل می به‌طول می‌انجامد.

  آسمان پر ستاره هتل بی‌ستاره | چهار هزار و ۵۰۰ توریست در لیست انتظار هتل یک تختوابی
  هتلی که پیست اسکی را جلوی در اتاق‌ها می‌آورد │ مسافران این اقامتگاه از جلوی اتاقشان لیز می‌خورند!
  عکس | چشم‌انداز قصر تاریخی سیبورگ بر دریاچه‌ای در آلپ سوییس
  مراتع منقوش│ گرافیت‌های نقاش سوییسی بر علفزارهای آلپ
  تصاویر یخچالی در دل آلپ│ قدم‌ زدن در غار یخی سوییس
  روستای کوچکی که دوست دارد هتل باشد!│دهکده‌ای ۱۲ نفره شبیه مناظر داستان‌های پریان