چمدان :  حجم تقاضا در تلاطم قیمتی ایجاد شده در بازار ارز برای خرید طی روزهای اخیر افزایش داشته و همین امر بر گرانی چشم‌گیر قیمت دلار نیز دامن زده است.

مشاهدات عینی از خیابان فردوسی حاکی از تشدید فضای امنیتی است؛ به نظر می رسد فضای امنیتی ایجاد شده مانع از فعالیت‌های کلان دلال‌ها و انجام معاملات سنگین ارزی شده است.

  جزئیات بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره ارز مسافرتی | بانک‌ها مجاز به فروش ارز مسافرتی شدند | مدارک مورد نیاز مسافران برای دریافت ارز

در همین هیاهو، قیمت دلار هر لحظه رکورد جدیدی به ثبت می‌رساند که بازارهای مختلف را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. گرانی این روزهای بازار ارز شاید دلایل اقتصادی هم داشته باشد ولی به طور حتم مهمترین عامل افرادی هستند که بدون اشنایی وارد بازار شده و تلاش دارند در هر قیمتی دلار بخرند!

این موضوع تعجب بازاری‌ها را هم به همراه داشته است؛ یکی از این افراد می‌گوید: برخی از مردم بی‌اعتنا به قیمت‌های بالا فقط می‌خواهند دلار بخرند درحالی که در روزهایی که دلار در قیمت ۱۰ هزار تومان درجا می‌زد، حجم خرید کم بود.

او می‌گوید: وقتی مشتری در قیمت‌های بالا دلار و سایر ارزها را می‌خرد طبیعی است که فروشنده‌ها نیز به نیت سود بیشتر، قیمت‌ها را بالا می‌برند.

بر اساس گزارش تسنیم، به نظر می‌رسد اوضاع بازار صبح امروز نسبت به دیروز کمی تغییر کرده است، فعالان بازار می‌گویند: امروز عده‌ای از مردم که تا دیروز خریدار بودند در کوچه پس کوچه‌های خیابان فردوسی دنبال فروش ارز و سکه خود هستند.

افزایش فروشنده‌ها در بازار ارز بعد از آن رخ داده که تعدادی از صرافی‌های مجاز دلار را با قیمت ۱۲۸۰۰ تومان به واجدان شرایط می‌فروشند؛ به نظر می‌رسد با افزایش تعداد فروشنده‌ها و کاهش قیمت فروش دلار در صرافی‌های مجاز، سیر جدید کاهش قیمت در بازار آغاز شود.

  چطور از مشکلات ارز مسافرتی شکایت کنیم؟ | دلالان تعیین کننده نرخ ارز مسافرتی شدند