چمدان : ایستگاه راه‌آهن کَپیتال پارک در پرتوریا، پایتخت اداری آفریقای جنوبی بنایی تاریخی مربوط به دوره استعمار است که بخشی از آن به موزه‌ای برای نگهداری قطارهای قرن نوزدهم تبدیل شده و بخش دیگر این اثر تاریخی امروزه ایستگاه راه‌آهن خصوصی «رُوُس ریل» (Rovos Rail) است و از آن، قطاری با نام «فخر آفریقا» (Pride of Africa) به‌سوی زیمبابوه و با هدف آبشار معروف ویکتوریا عزیمت می‌کند.

 

قطاری با نام «فخر آفریقا» (Pride of Africa) به‌سوی زیمبابوه و با هدف آبشار معروف ویکتوریا عزیمت می‌کند

 

داخل هر کوپه برای هر مسافر یک عینک آفتابی مناسب برای تماشای منظره‌های مسیر حرکت قطار قرار گرفته است

این قطار یکی از لوکس‌ترین قطارهای جهان است و مسافران آن در کوپه‌هایی اقامت می‌کنند که با دقت خاصی مبلمان و همگی به سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی مجهز شده‌اند. مسافران هنگام تهیه بلیت این قطار می‌توانند خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های مورد علاقه‌شان را رزرو کنند. داخل هر کوپه برای هر مسافر یک عینک آفتابی مناسب برای تماشای منظره‌های مسیر حرکت قطار قرار گرفته است زیرا تماشای این مناظر بدون عینک آفتابی یا عینک آفتابی نامناسب به‌دلیل شدت آفتاب می‌‌تواند به چشم آسیب‌های جدی وارد کند.

این قطار یکی از لوکس‌ترین قطارهای جهان است و مسافران آن در کوپه‌هایی اقامت می‌کنند که با دقت خاصی مبلمان و همگی به سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی مجهز شده‌اند

 

مسافران در کوپه‌هایشان با پذیرایی خوشامدگویی مواجه می‌شوند

به‌محض ورود، مسافران در کوپه‌هایشان با پذیرایی خوشامدگویی مواجه می‌شوند. سپس قطار به‌سمت شمال راه می‌افتد و از شهرهای وارمبث و نایلستروم عبور می‌کند. اعتقاد بر این است که سرمنشاء رود نیل از شهر کوچک نایلستروم است.

سپس قطار به مدار راس‌الجدی می‌رسد و با عبور از مرز زیمباوه به شهر بولاوایو، به دومین شهر بزرگ زیمبابوه که به پایتخت تجاری این کشور معروف است وارد می‌شود. پس از عبور از این شهر، مسافران قطار در برابر خودشان منظره شگفت‌انگیز پارک ملی هوانگ را می‌بینند. این پارک ملی، بزرگ‌ترین ذخیره طبیعی زیمبابوه است که در آن بیش‌از ۱۰۰ گونه پستاندار و حدود ۴۰۰ گونه پرنده زندگی می‌کنند. قطار فخر آفریقا با پیمودن ۱۱۴ کیلومتر داخل پارک به مسافرانش اجازه می‌دهد از این طبیعت و حیات‌وحش بی‌نظیرش لذت ببرند.

قطار فخر آفریقا با پیمودن ۱۱۴ کیلومتر داخل پارک به مسافرانش اجازه می‌دهد از این طبیعت و حیات‌وحش بی‌نظیرش لذت ببرند

 

درطول این سفر خاطره‌انگیز، قطار برای ۷۲ مسافری که در ۳۶ کوپه اقامت می‌کنند هتلینگ و رستوران در حد رستوران‌ها و هتل‌های پنج‌ستاره را تضمین می‌کند | هدف از سوارشدن بر این قطار، رسیدن به مقصد نیست بلکه لذت‌ بردن از مناظر مسیر است

در چهارمین روز سفر، قطار به آبشار شگفت‌انگیز ویکتوریا در رودخانه زامبزی می‌رسد و برای نوشیدن چای ساعت ۵ بعدازظهر و خوردن عصرانه با چشم‌انداز آبشار توقف می‌کند. به‌این‌ترتیب، مسافران از تریای هتل آبشار ویکتوریا (Victoria Falls Hotel) استفاده می‌کنند.

هتل آبشار ویکتوریا از اماکن تاریخی زیمبابوه است که در سال ۱۹۰۴ برای ثروتمندان استعماری ساخته شده است و اکنون تورهایی را برای بازدید از آبشار برگزار می‌کند.

درطول این سفر خاطره‌انگیز، قطار برای ۷۲ مسافری که در ۳۶ کوپه اقامت می‌کنند هتلینگ و رستوران در حد رستوران‌ها و هتل‌های پنج‌ستاره را تضمین می‌کند. درواقع، هدف از سوار شدن بر این قطار، رسیدن به مقصد نیست بلکه لذت‌بردن از مناظر مسیر است.

 

  ۱۰ جاذبه برتر گردشگری در کنیا | از ساحل مالیندی تا پارک معروف ماسای‌مارا