چمدان: مازیار یزدانی از صدور و ابلاغ موافقت‌نامه پروژه احداث راه‌آهن رشت – آستارا از سوی سازمان برنامه و بودجه به شرکت راه‌آهن خبر داد.

وی گفت: پس از صدور و ابلاغ موافقت‌نامه پروژه احداث راه‌آهن رشت – آستارا از سوی سازمان برنامه و بودجه، مشاور مربوطه از سوی شرکت راه‌آهن برای بررسی و اصلاح کریدور مربوطه عازم محل پروژه شد تا نتایج حاصل از بررسی‌ها در هفته آینده تسلیم وزیر راه و شهرسازی شود.

یزدانی افزود: با توجه به اینکه پروژه راه‌آهن رشت – آستارا هم اکنون در مرحله مطالعاتی و بررسی از سوی مشاور قرار دارد، پیگیری امور اجرایی این خط در اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن‌ بیان داشت: پیشنهادی از سوی استانداری گیلان به منظور احداث خط در مسیر کوه‌پایه‌ نیز مطرح شده است که مشاور مربوطه این مسیر را هم مورد بررسی قرار داده است.

یزدانی گفت: ‌راه‌آهن رشت‌-‌آستارا به طول ۱۶۰ کیلومتر موجب کاهش ۲۰ کیلومتری مسافت ۱۸۰ کیلومتری دو شهر می‌شود؛ تا این لحظه چند شرکت داخلی برای اجرای کامل پروژه اجرای آمادگی کرده‌اند و بزرگ‌ترین مسئله‌ای که از سوی راه‌آهن پیگیری می‌شود، نخست شیوه ساخت و دوم تأمین بقیه منابع مورد نیاز برای ساخت این پروژه ریلی است.

  زمان افتتاح قطار قزوین – رشت | میلاد حضرت فاطمه آغاز سفرهای ریلی به رشت
  جزئیات مسیر و ایستگاه‌های قطار در مسیر قزوین – رشت | قطار از ۵۲ تونل و بزرگترین پل راه‌آهن کشور می‌گذرد
  اولین تصاویر از مسیر قطار قزوین – رشت | لحظه شنیده شدن اولین سوت قطار در ایستگاه راه آهن رشت