چمدان: رابطه میان خوراک و محیط زندگی مردم هر منطقه، سبب شده که تنوع جغرافیای و فرهنگی در یک کشور به تنوع غذایی نیز بیانجامد. از این روست که به هر کجای ایران که سفر می‌کنیم دلمان می‌خواهد مز‌های ویژه آن اقلیم را امتحان کنیم و حتی با خود به شهرمان بیاوریم تا مدت‌ها بتوانیم از آن استفاده کنیم یا این مزه‌های تازه را به عنوان سوغاتی به دیگران هدیه دهیم.

کرمانشاه یکی از آن سرزمین‌هایی است که خوراکی‌های خوشمزه و ویژه‌ای برای سوغاتی دارد که اغلب انواع تازه و اصل آن را تنها می‌توان از همین استان خریداری کرد.

نان برنجی 

نان برنجی که معروف‌ترین سوغاتی کرمانشاه به حساب می‌آید، معمولا به دو صورت زعفرانی و ساده با آرد برنج، تخم مرغ، شکر، روغن، هل و گلاب پخته می‌شود‌‌. این شرینی کوچک و معطر بسیار ترد است و موقع خوردن آن باید بسیار مواظب بود که خرد نشود، شاید کمتر کسی بداند که دانه‌های سیاهی که به عنوان تزئین همیشه بر روی نان برنجی می‌بینیم تخم خرفه است که به عنوان یک داروی گیاهی نیز مورد استفاده قرار می‌‍‌گیرد.

 

نان برنجی که معروف‌ترین سوغاتی کرمانشاه به حساب می‌آید، معمولا به دو صورت زعفرانی و ساده با آرد برنج، تخم مرغ، شکر، روغن، هل و گلاب پخته می‌شود‌‌

 

کاک

کاک اصل را در فقط در کرمانشاه می‌توانید پیدا کنید. این شیرینی لطیف از یک لایه خمیر بسیار نازک که چند بار به دور خود پیچیده شده درست‌ می‌شود و بر روی آن مخلوط هل، پودر قند و پودر بادام می‌پاشند با وسیله‌ای به نام ساج درست می‌شود. ساج در واقع صفحه‌ای محدب و فلزی‌ است که خمیر را بر روی آن پهن می‌کنند و روی حرارت قرار می‌دهند. ساج این قابلیت را دارد که خمیر بسیار نازک را بدون آنکه به ظرف بچسبد یا تکه تکه شود، بر روی آن بپزند.

روی کاک مخلوط هل، پودر قند و پودر بادام می‌پاشند و با وسیله‌ای به نام ساج درست می‌شود

 نان خرمایی

تهیه شیرینی با خرما در بسیاری از شهرهای ایران رواج دارد اما جالب است که هر شهر به شیوه خود با خرما شیرینی می‌پزد و به همین خاطر در ایران با طیف گسترده‌ای از شیرینی‌های خرمایی روبرو هستیم. نان خرمایی کرمانشاهی یکی از معروف ترین شیرینی‌های خرمایی در ایران است که با روغن حیوانی پخته می‌شود. این شیرینی از خمیرهایی نرم که با خرمای له شده پرشده‌اند درست می‌شود.

نان خرمایی از خمیرهایی نرم که با خرمای له شده پرشده‌اند درست می‌شود

 

نان بژی

در پخت بژی از شیر، آرد گندم، تخم مرغ، روغن حیوانی، رازیانه و شکر استفاده می‌کنند. این شیرینی که در روغن فراوان سرخ می‌شود کمتر از دیگر سوغاتی‌های خوراکی ذکر شده، معروف است بنابراین می‌تواند یک سوغاتی جدید از کرمانشاه برای مردم دیگر شهرها به حساب بیاید.

در پخت بژی از شیر، آرد گندم، تخم مرغ، روغن حیوانی، رازیانه و شکر استفاده می‌کنند

نان برساق

خمیر این نان را با تخم مرغ، آرد، دارچین، پودر گردو، شیر و زردچوبه آمده می‌کنند و بر روی ساج می‌پزند. هر کس به سلیقه خود می‌تواند روی آن سیاه دانه، پودر پسته یا گردو بریزد.

نان برساق؛ خمیر این نان را با تخم مرغ، آرد، دارچین، پودر گردو، شیر و زردچوبه آمده می‌کنند

 

روغن کرمانشاهی

این سوغاتی پرطرفدار کرمانشاه از شیر گاو یا گوسفند به دست می‌آید. در واقع پس از آنکه شیر را به ماست تبدیل کردند آن را دوغ می‌کنند و سپس درون مشک می‌ریزند و آنقدر تکان می‌دهند تا تکه‌های کره از آن جدا شود سپس با حرارت دادن این کره‌ها و تبخیر آب آن کره تبدیل به روغن می‌شود.

روغن کرمانشاهی؛ سوغاتی پرطرفدار کرمانشاه