چمدان: گردشگری بین‌المللی ایسلند در زمستان به اندازه تابستان رونق دارد و علت آن حضور زیبای شفق‌های قطبی شمالی است.

اما بسیاری از گردشگران خارجی برای یافتن و تماشای این نورها شب‌ها در جاده‌ها از لابه‌لای یخ و برف و بدون آمادگی کافی رانندگی می‌کنند و این‌گونه سوانح رانندگی منجر به مرگ رقم می‌زنند.

به‌همین‌علت، پلیس به گردشگران خارجی هشدار داده است که با امید یافتن شفق‌های قطبی در شب و روی یخ‌ها رانندگی نکنند. زیرا خطر بالایی آنها را تهدید می‌کند به‌ویژه اگر به سختی طبیعت ایسلند عادت نداشته باشند.

براساس گزارش پلیس ایسلند، تعداد تصادف‌های جاده‌ای منجر به مرگ گردشگران خارجی که تنهایی در شب رانندگی می‌کنند بسیار بالا است.

به‌ همین‌ علت مقامات گردشگری این کشور به گردشگران خارجی توصیه می‌کنند که برای تماشای شفق‌های قطبی حتما از تورهای دسته‌ جمعی زیر نظر راهنماهای محلی استفاده کنند.

براساس آمارها، در سال ۲۰۱۷ حدود ۲٫۲ میلیون گردشگر بین‌المللی به ایسلند آمدند که از این تعداد ۷۳۲ هزار بازدیدکننده فقط بین ماه‌های دسامبر و ژانویه و به شوق دیدن شفق‌های شمالی به این کشور وارد شدند.

این‌ در حالی‌ است که آمار گردشگران ورودی در پاییز ۳۸۵ هزار، در بهار ۲۹۹ هزار و در تابستان ۷۷۸ هزار نفر بود.

طول روز در ایسلند بسیار کوتاه و حدود ۳ ساعت است به‌ طوری‌ که خورشید کمی قبل از ظهر طلوع می‌کند و حدود ساعت ۱۴:۴۰ غروب می‌کند.

گزارش پلیس نشان می‌دهد که ازمجموع ۱۸ مرگ در تصادف‌های رانندگی که در سال ۲۰۱۸ در این کشور ثبت شده ۹ مورد مرگ مربوط به گردشگران خارجی بوده است.

شاید ۱۸ کشته در آمار سوانح جاده‌ای رقم بسیار ناچیزی برای یک کشور به‌نظر برسد اما وقتی جمعیت کل آن کشور فقط ۳۵۰هزار نفر باشد ۱۸ کشته مثل این می‌ماند که برای کشوری با جمعیت حدود ۶۰ میلیون نفر، حدود ۳ هزار و ۴۰۰ نفر در سال در اثر این نوع سوانح کشته شوند.

  آبشار دینیاندی│ چشم‌اندازی تماشایی از سقوط آب در ایسلند
  طلوع ایسلندی│ کوهستان زیبای «بازی تاج‌ و تخت»
  ایسلند فقط برفی نیست؛ جاذبه سبزی که روایتی وحشتناک دارد | اسیر طبیعت شوید!
  غروب بر آبشار خدایان ایسلند | تصویر زیبای آبشاری به ارتفاع ۱۲ متر
  عکاس ایرانی از دیدن شفق قطبی مسحور شد│ در آرزوی دیدن روی ماه خرس قهوه‌ای مارسیکایی!
  ۳ دقیقه آرامش را تجربه کنید│ زیبایی شگفت‌انگیز تابستان جزایر فارو را ببینید