چمدان: ورود خودروهای گردشگران به جزیره کیش از ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ با ضوابطی خاص امکانپذیر باشد. این ضوابط به شرح زیر است:

۱- ورود خودروهای تولید داخل مدل ۱۳۹۵ به بالا و خودروهای خارجی مدل ۲۰۱۰ به بالا از سرزمین اصلی به جزیره کیش با رعایت ضوابط و مقررات و به شرط دارا بودن معاینه فنی معتبر و شرایط مطلوب ظاهری خودرو مجاز است.

۲- ورود خودرو های تولید داخل مدل سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ و خودروهای خارجی مدل سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ در صورت ارائه واچر (رزرو قطعی) هتل در جزیره کیش با رعایت مدت زمان معین شده و شرایط ذکر شده در بند یک مجاز است.

۳- محدودیت حضور و تردد خودروهای با پلاک سرزمین اصلی در جزیره کیش حداکثر ۵ (پنج) روز و تمدید این مدت با پرداخت هزینه مصوب روزانه ۷۰۰ هزار ریال (معدل هفتاد هزار تومان) به ازای هر خودرو امکان پذیر است.

۴- هزینه ورود خودرو به جزیره کیش ۳ میلیون و پانصد هزار ریال ( معادل ۳۵۰ هزار تومان) است که قبل از خرید بلیط کشتی در بنادر چارک، آفتاب و لنگه دریافت می شود. (این هزینه شامل بلیط شناور و عوارض مربوط به حمل و نقل دریایی نمی شود)

۵- ورود خودرو با باربند به جزیره کیش ممنوع است.

۶- حداکثر سرنشینان خودرو ظرفیت مجاز درج شده در کارت خودرو است.

۷- ورود خودروهای وانت تک کابین، کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی بوس، ون و تاکسی در ایام نوروز (از ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۸) به استثنا خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی که دارای مجوز هستند، ممنوع است.

امکانات مناسب جهت پارک خودرو در بنادر چارک و آفتاب فراهم شده و ناوگان شناورهای مسافری برای انتقال گردشگران به جزیره کیش تقویت خواهد شد.