چمدان: نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سفارت ظرف دو سال اخیر بسیار تلاش کرده تا تسهیلات قابل توجهی را در زمینه رفت و آمد هموطنان ایرانی فراهم کند، گفت: در نتیجه آن و برخلاف گذشته که اخذ ویزا چند ماه طول می‌کشید، آن هم با هزینه بسیار بالا، در حال حاضر دریافت روادید در فرودگاه با هزینه بسیار اندک نسبت به قبل میسر است و از طرفی روادید عمانی‌ها را نیز لغو کرده‌ایم و عمانی‌ها برای رفتن به ایران دیگر نیاز به اخذ روادید ندارند و این بدین معناست که رفت و آمد آنها هم بسیار تسهیل شده و کار با آنها بسیار راحتر شده که این امر برای رونق کسب و کار بسیار مفید است.

سفیر ایران در مسقط به افزایش پروازها از ۲۰ پرواز به ۴۸ پرواز در هفته نیز اشاره کرد و گفت: خطوط کشتیرانی نیز افزایش یافته به طوری که ظرف دو هفته آینده یک خط کشتیرانی دیگر نیز شروع به کار خواهد کرد.

نوری شاهرودی با بیان اینکه باید به عمان به عنوان یک بازار ۵۰۰ میلیونی نگریست نه یک بازار ۵ میلیونی، خاطرنشان کرد: چرا که از طریق این کشور می‌توان حتی تا آفریقای جنوبی نیز به راحتی کالا صادر کرد.

  سوء استفاده دلالان از مسافران ایرانی عمان ؛ عمان ویزای کار ندارد | ایرانی‌ها باعث شلوع شدن دادگاه‌های عمان شدند | عمان همان کار ۲۵ سال پیش را با ایرانی‌ها خواهد کرد
  هشدار سفارت ایران در مسقط درباره آبروریزی عجیب ایرانی‌ها در عمان | مسافران را بدون پول و بلیت از ایران به عمان نیاورید