چمدان: محمدهادی ضیایی مهر ایرنا افزود: در طول ایام نوروز سال گذشته قطارهای مسافربری زائران و مسافران را از مشهد به ۲۵ شهر و مرکز استان در سطح کشور جا به جا کردند. با افزایش اخیر سه شهر شمار این مسیرها به ۲۸ شهر افزایش یافت.

مدیرکل راه آهن خراسان افزود: در بازه زمانی ۲۴ اسفند امسال تا ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ روزانه ۹۱ رام قطار مسافربری رفت و برگشت ۲۰ هزار و ۶۲۳ مسافر و زائر را در مسیر ریلی مشهد به ۲۸ شهر و مرکز استان کشور جا به جا می‌کنند.

وی مبدا قطارهای مسافربری به مقصد مشهد را شهرهای تهران، اهواز، تبریز، کاشان، شیراز، ساری، سرخس، یزد، بندرعباس، طبس، خواف، زنجان، قزوین، اصفهان، کرمانشاه، اراک، ملایر، قم، کرمان، همدان، خرمشهر، شوشتر، ماهشهر، اندیمشک، ارومیه و کرج اعلام و بیان کرد: حمل خودرو توسط قطار نیز در مسیرهای تهران، بندرعباس، اهواز، کرمان و شیراز به مشهد و بالعکسنیز در این برنامه پیش بینی شده است.

ضیایی مهر ادامه داد: همچنین در این مدت سیر قطارهای مسافربری در مسیرهای همدان – مشهد، مشهد – یزد و مشهد – شیراز همه روزه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طی ایام نوروز ۱۳۹۸ هیچگونه افزایشی در نرخ بلیت قطار اعمال نمی‌شود به ایرنا گفت: در این ایام در برخی مسیرهای ریلی امکان فروش بلیت به صورت بسته گردشگری شامل بلیت قطار، تغذیه، هتل و اقامت مسافران نیز در مسیرهای منتهی به مشهد پیش بینی شده است.

وی همچنین از راه اندازی قطار چهار تخته پارس لاریم و قطارهای اتوبوسی ماهان در شبکه ریلی طی نوروز ۱۳۹۸ خبر داد.

  زمان آغاز پیش فروش بلیت‌ قطارهای مسافری برای نوروز ۹۸ | فروش اینترنتی در سه مرحله | قطارها ستاره‌دار شدند ؛ در خرید بلیت دقت کنید