چمدان: شبکه خبری ان دی تی وی نوشت: جان اماراتونگا وزیر جهانگردی سریلانکا گفت: تحقیقات نشان می‌دهند که عوامل خارجی در حملات اخیر دخالت داشته‌اند و ما نمی‌خواهیم روادید فرودگاهی مورد سوء استفاده قرار گیرد.

وی افزود: اگرچه شهروندان ۳۹ کشور شامل دریافت روادید فرودگاهی می‌شدند اما ما تصمیم گرفتیم تا اطلاع ثانوی این طرح را متوقف کنیم.

سریلانکا یکی از سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در بخش صنعت گردشگری است و ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی سریلانکا متعلق به بخش جهانگردی است. در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۷۴۰ هزار جهانگرد خارجی به این کشور سفر کرده‌اند اما پیش بینی می‌شود که حملات اخیر تروریستی در سریلانکا تاثیر منفی بر رشد بخش جهانگردی سریلانکا داشته باشد.

  بامداد مرگبار در سریلانکا ؛ انفجارهای پیاپی در کلیسا و هتل‌ها | ۵۵۰ کشته و زخمی؛ چند توریست هم کشته شدند
فرودگاه سریلانکا
وزیر جهانگردی سریلانکا: نمی‌خواهیم روادید فرودگاهی مورد سوء استفاده قرار گیرد

بر اساس گزارش ایرنا، وقوع هشت انفجار تروریستی در روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه همزمان با روز عید پاک مسیحیان در کلمبو و چند شهر دیگر سریلانکا ۲۵۰ کشته و بیش از ۵۰۰ زخمی بر جای گذاشت. گروه تروریستی داعش مسؤولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

وزارت امور خارجه انگلیس نیز با اشاره به حادثه تروریستی در پایتخت سریلانکا نسبت به سفر اتباع انگلیسی به سریلانکا هشدار داد و تأکید کرد که تنها در شرایط ضروری به این کشور مسافرت کنند.