چمدان : «عبدالرحیم کردی» مراسم کلنگ‌زنی این هتل که با حضور آیت الله «عباسعلی سلیمانی» نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان محلی و قشرهای مختلف مردم برگزار شد، افزود: هتل پنج ستاره سدس با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی با زیر بنای ۱۰۲ هزار مترمربع در ۲ بلوک A و B در مدت ۶۰ ماه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: بلوک A هتل سدس با زیر بنای ۸۸ هزار مترمربع شامل رستوران، مجموعه ورزشی، سینما، پارکینگ طبقاتی و شهربازی در ۲۳ طبقه است .

کردی گفت: چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور محسوب می‌شود که به‌علت مجاورت با دریای عمان و در دسترس بودن آن از طریق اقیانوس هند، می‌تواند مورد توجه گردشگران خارجی این منطقه، به‌خصوص کشورهای عمان و هند قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: همچنین این منطقه به‌علت جنس سواحل خود از ظرفیت زیادی برای توسعه یافتن گردشگری و تفریحات دریایی برخوردار است که می‌تواند موردتوجه گردشگران داخلی و خارجی قرار بگیرد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: یکی از پتانسیل‌های اقتصادی استان سیستان‌ و بلوچستان، ظرفیت گردشگری آن است که در دسترس بودن آن از طریق آب‌های آزاد جایگاه قابل‌توجهی به آن می‌دهد.

وی یادآور شد: سواحل دیدنی چابهار در کنار جاذبه‌های گردشگری دیگر آن، همچون کوه‌های مریخی، موقعیتی را فراهم کرده است که گردشگری این منطقه در مسیر توسعه قرار بگیرد.