چمدان: علی خدایی مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: دومین قطار مسافربری رشت – تهران راه اندازی شده است. این قطار ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه بامداد از رشت به سمت تهران و ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه بعد از ظهر هر روز هم از تهران به سمت رشت حرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ساعت حرکت این قطار به گونه‌ای باشد که مسافران راحت‌تر باشند.

علی خدایی افزود: علاوه بر قطار رشت – تهران، قطار رشت – مشهد هم به صورت هفتگی دایر است و این روند ادامه دار خواهد بود.

وی  از راه اندازی قطار گردشگری در استان خبر داد و گفت: مسیر رشت به قزوین با وجود چشم‌انداز‌های طبیعی، احداث پل‌ها و تونل‌های متعدد از زیباترین محور‌های شبکه ریلی کشور محسوب می‌شود و قصد داریم قطار گردشگری گیلان را در آینده نزدیک راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با تأکید بر اینکه عبور راه‌آهن قزوین – رشت از کنار شالیزار‌ها و جنگل‌های سرسبز سراوان زیبایی‌های این مسیر ریلی را دو چندان کرده است، افزود: قطار گردشگری در محل‌های مشخصی توقف می‌کند تا مسافران بتوانند از مناظر دیدنی و طبیعی گیلان بازدید کنند.

  ایستگاه قطار رشت ؛ اینجا سرگردنه است، مسافران دنبال کمک می‌گردند | از قیمت‌های نجومی تا توهین به مسافران ؛ دستاورد بزرگ دولت را به کام گردشگران تلخ کردند
  تصاویر چمدان از مسیر زیبای قطار رشت ؛ عبور از کوه، دشت، جنگل و سد پر از آب | تهرانی‌ها ترافیک طاقت‌فرسای شمال را دور بزنند
  تعداد ایستگاه‌ها، تونل‌ها و پل‌های مسیر ریلی قزوین – رشت | مسافران ۹۰ درصد مسیر در دشت و کوهستان هستند