چمدان: خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: خالد العنانی وزیر آثار باستانی مصر اعلام کرد: گردشگران می‌توانند از هرم «خمیده» و هرم تابع آن در گورستان سلطنتی «دهشور» (Dahshur) دیدن کنند.

هرم خمیده که حدوداً دو هزار و ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شد، هرمی بی‌نظیر و منحصر به فرد است که دو ساختار داخلی دارد.

به گفته العنانی، باستان شناسان مصری مجموعه‌ای سنگ، قبر گلی و چوبی و تعدادی جسد مومیایی شده در این مکان کشف کردند.

وی همچنین یادآور شد که باستان شناسان در این منطقه، به نقاب‌های چوبی به همراه ابزار مورد استفاده برای برش سنگ دست یافتند.

مصطفی وزیری رئیس شورای عالی آثار باستانی مصر نیز گفت: باستان شناسان در این مکان، بلوک‌های سنگی بزرگی را با تکه‌های گرانیتی و سنگ آهک پیدا کردند که نشان از وجود مقابر باستانی در این منطقه دارد.

منطقه‌ای که گورستان دهشور در آن واقع است، مامنی برای قدیمی‌ترین اهرام مصر از جمله هرم سرخ و هرم خمیده یا سنفرو به شمار می‌رود.

مصر در مورد این کشفیات تاریخی جدید، تبلیغات زیادی انجام داده است به این امید که بخش زیان دیده گردشگری خود را احیا کند. صنعت گردشگری مصر پس از انقلاب سال ۲۰۱۱ که به ساقط شدن «حسنی مبارک» دیکتاتور وقت این کشور از قدرت انجامید، زیان قابل توجهی دیده است.

  رازهای شکست آخرین فرعون مصر و دلداده‌اش | علت شکست ملکه کلئوپاترا پس‌ از دو هزار سال کشف شد
  ارتباط جنسی یک زوج دانمارکی روی یکی از اهرام مصر جنجالی شد | خشم مصری‌ها از بی‌احترامی به تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان باستان

اهرام مصر - هرم مصر - هرم خمیده

اهرام مصر - هرم مصر - هرم خمیده

  کشف قبرهای ۳ هزار و ۵۰۰ ساله در مصر│ مومیایی جدید از سلطنت هجدهم | تصویر تمیز کردن جسد مومیایی

منبع: ایرنا