چمدان : گروهی از دانشمندان فرانسوی با مطالعه‌ای که روی اجزایی از دندان و جمجمه هیتلر انجام دادند و نتایج آن را در شماره ماه می ژورنال اروپایی پزشکی داخلی (European Journal of Internal Medicine) منتشر کرده‌اند اثبات کردند که رهبر آلمان نازی و آتش‌افروز جنگ جهانی دوم واقعا در سال ۱۹۴۵ و پس‌از خوردن سیانور و شلیک گلوله به خودش، مرده است.

فیلیپ شارلیه، سرپرست این پژوهشگران در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «مطالعه ما مرگ هیلتر را در ۱۹۴۵ اثبات می‌کند. دندان‌ها معتبر هستند و دیگر هیچ شکی در این مورد وجود ندارد.»

شارلیه ادامه داد: «می‌توانیم تمام نظریه‌های توطئه درباره هیتلر را متوقف کنیم. او با زیردریایی به آرژانتین فرار نکرده است. او در پایگاهی در جنوبگان یا در طرف تاریک ماه پنهان نشده است.»

هرچند شواهد بسیاری نشان می‌دهند که هیتلر در مخفیگاهش در برلین مرده است اما شایعات بسیاری درمورد فرار او وجود داشت.

اواخر آوریل ۱۹۴۵ نیروهای شوروی به برلین یورش بردند و آن را فتح کردند. دو روز قبل، موسولینی با جوخه آتش کشته شد و سپس در میدانی در حومه میلان از پاهایش در ملاء عام به دار آویخته شد. اتفاقی که می‌توانست برای هیتلر هم اجتناب‌ناپذیر باشد. بنابراین، رهبر نازی‌ها برای خودکشی برنامه‌ریزی کرد که شامل مصرف سیانور بود.

در پایان روز ۳۰ آوریل ۱۹۴۵، اجساد هیتلر و همسر جدیدش ایوا براون در مخفیگاهش پیدا شد. در آوریل ۲۰۱۸، انتشار خاطرات مترجمی روسی به زبان انگلیسی نشان داد که او حمل مجموعه‌ای از دندان‌ها‌ را در سال ۱۹۴۵ به‌عهده داشته است. دندان‌هایی که امروزه در روسیه نگهداری می‌شوند و با مقایسه اطلاعات ثبت شده درمورد وضعیت هیتلر هنگام کشف جسد همخوانی دارند.

 

بعد از ماه‌ها مذاکره، سرویس امنیتی روسیه و بایگانی دولتی این کشور به دانشمندان اجازه دادند اجزایی از جمجمه هیتلر و چند دندان باقیمانده از او را بررسی کنند.

این بررسی‌ها تایید کرد که روی تکه‌ای از طرف چپ جمجمه سوراخی وجود دارد که حاصل از شلیک گلوله است. هرچند دانشمندان اجازه نداشتند از جمجمه نمونه‌برداری کنند اما توانستند روی شکل آن مطالعه کنند که کاملا با عکس‌های رادیوگرافی که یک‌سال قبل از مرگ هیتلر از جمجمه او تهیه شده بود منطبق بود و اثبات می‌کرد که این جمجمه واقعا متعلق به دیکتاتور آلمان نازی است.

همچنین در نتایج این مطالعه، تصاویر نفرت‌انگیزی از دندان‌های رهبر نازی‌ها منتشر شد که نشان می‌دهند بیشتر آرواره‌اش از فلز ساخته شده است.

به‌گفته این محققان، در لحظه مرگش، هیتلر فقط چهار دندان باقیمانده داشت که بعضی از آنها هم بدشکل، پوسیده و پرشده بودند.

این بررسی‌ها گیاه‌خواربودن هیتلر را اثبات می‌کنند اما نمی‌توانند تایید کنند که آیا قبل او از شلیک سیانور خورده است یا نه. اما رسوبات آبی‌رنگ روی دندان ‌مصنوعی‌های او فرضیه‌های مختلفی را پیشنهاد می‌کنند که یکی از آنها واکنش‌‌ شیمیایی میان دندان مصنوعی و سیانور در لحظه مرگ است.

این دانشمندان در این‌خصوص می‌گویند: «بدون نمونه‌برداری به‌سختی می‌توان در این مورد اظهار نظر کرد و ما نمی‌دانیم آیا او برای کشتن خودش سیانور مصرف کرده یا به سرش شلیک کرده است یا هر دو.»

باوجوداین، به‌هر رو این مطالعه مرگ هیتلر را در آوریل ۱۹۴۵ میلادی تایید می‌کند.

  تصاویر معشوقه فرانسوی‌ هیتلر | هنرنمایی هیتلر با قیمت پایه ۷۴ هزار دلار آماده فروش شد