چمدان : این شهر بندر مهمی است که در سال ۱۵۳۳ تاسیس شد. کارتاگنا دِ-ایندیاس (کارتاگنای سرخپوستی) در عصر استعماری، بندر کلیدی برای صادرات نقره پرویی به اسپانیا و واردات برده‌های آفریقایی بود. بنابراین از جمله شهرهایی به‌شمار می‌رفت که در برابر حملات دزدان دریایی کاراییب به‌شدت مراقبت می‌شد.

اما تاریخ این شهر به قبل از دوره استعمار باز می‌گردد به‌طوری‌که باستان‌شناسان ردپای سکونت‌گاه‌های بومیان این منطقه را از دلتا تا خلیج کارتاگنا از ۴ هزار پیش‌ از میلاد یافته‌اند.

کارتاگنا دِ-ایندیاس با جمعیت حدود ۹۸۰ هزار نفر در حال حاضر پنجمین شهر بزرگ کلمبیا است. اقتصاد مهم آن بر پایه دریانوردی، صنایع پتروشیمی و گردشگری استوار است. به‌دلیل ۱۶ دژ تاریخی سالم و آثار به‌جامانده از دوره استعمار، این شهر سال ۱۹۸۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت.

سال ۲۰۰۶ کلمبیا میزبان فقط حدود یک‌ میلیون بازدیدکننده خارجی در سال بود که در مدت یک‌دهه با رشد ۲۵۰ درصدی مواجه بوده است. براساس آمار ارائه شده از سوی دولت کلمبیا ۷۱٫۵ درصد از این بازدیدکنندگان گردشگر هستند. این‌میان، شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا با میزبانی از ۴۶٫۸ درصد از بازدیدکنندگان شامل هر دو گروه گردشگر و مسافر کاری رتبه اول در پذیرش خارجی‌ها را دارد و شهر کارتاگنا دِ-ایندیاس با ۱۴٫۲درصد معادل ۳۶۷ هزار و ۲۲۲ نفر در سال ۲۰۱۶ در رتبه دوم ایستاده است.

کوچه‌های شهر خوش‌رنگ کارتاگنا دِ-ایندیاس

 

گنبد کلیسای جامع کاترین مقدس اسکندریه در کارتاگنا دِ-ایندیاس

 

چشم‌اندازی از خانه‌های بافت تاریخی شهر

 

صومعه سن‌پدرو کلاور که در سده‌های شانزده و هفده میلادی ساخته شده است

 

دژ سن‌فرناندو

 

کارتاگنا دِ-ایندیاس در شب

 

توپ‌های یکی از دژهای دفاعی کارتاگنا دِ-ایندیاس. به‌دلیل ۱۶ دژ تاریخی سالم و آثار به‌جامانده از دوره استعمار، این شهر سال ۱۹۸۴ به فهرست میراث جهانی یونسکو راه یافت

 

تئاتر هِرِدیا کارتاگنا دِ-ایندیاس. این سالن در سال ۱۹۱۱ گشایش یافت