چمدان :  محمدناصر نیکبخت در مراسم افتتاحیه همدان پایتخت گردشگری آسیا (همدان ۲۰۱۸) گفت: همدان با ۲۰ هزار کیلومتر وسعت یک میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت دارد و دروازه ورود به غرب کشور از مرکز و شرق کشور است. قدمت همدان به هزاره سوم پیش از میلاد می‌رسد و اولین پایتخت ایران است.

وی افزود: همدان در دوره هخامنشی نیز یکی از سه پایتخت کشور بوده است. کتیبه گنجنامه، ستون‌ها و جام‌های زرین و سیمین نشان از اهمیت این شهر در دوره هخامنشی دارد. همدان با ۱۸۰۰ اثر تاریخی ثبت شده و آب و هوای ۴ فصل استان متمایزی در کشور است.

استاندار همدان از مشاهیر و جاذبه‌های تاریخی استان نام برد و با اشاره به زیر ساخت‌های گردشگری این استان گفت: در این استان ۱۲ هتل فعال و ۱۱ هتل در دست ساخت است. هتل‌های در حال ساخت اکثرا ۴ و ۵ ستاره است و میانگین پیشرفت آنها بیش از ۵۰ درصد است.

وی خطاب به معاون اول رییس جمهور گفت: سال ۹۴ با حضور آقای روحانی کلنگ احداث هتل لاله زده شد. متاسفانه از آن زمان تامین اجتماعی هیچ تحرکی برای احداث این هتل نداشته است. از شما در خواست می‌کنیم دستور دهید که سازمان تامین اجتماعی احداث این هتل را آغاز کند.

  افتتاح دو هتل و یک هتل آپارتمان در همدان با حضور جهانگیری | هتل سه ستاره امیران همدان راه‌اندازی شد