چمدان: ژانویه ۲۰۱۶ چندماه پس‌از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵، شرکت الیتالیا که تا آن‌زمان چهار پرواز در هفته به تهران داشت خبر داد که از ۲۷ مارس ۲۰۱۶ هر روز به مقصد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران پرواز خواهد داشت.

این شرکت هواپیمایی، علت افزایش پروازهایش را فعالیت‌های بازرگانی روبه‌رشد مشترک میان ایران و ایتالیا عنوان کرد و توضیح داد که بنابر گزارش‌های اتحادیه اروپا، ایتالیا یکی از شرکای اصلی اروپا با ایران است و تبادل‌های مالی میان دو کشور در سال ۲۰۱۴ به حجم ۱٫۶میلیارد یورو رسیده بود.

اواسط نوامبر امسال و با شروع دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، این ایرلاین ضمن اعلام خبر کاهش پروازهای رم- تهران از ۷ روز به ۳ تا ۴ روز در هفته برنامه‌ای به شرح زیر اعلام کرد:

* از تاریخ ۷ می تا ۱۷ می ۲۰۱۹ در روزهای سه شنبه،پنجشنبه و جمعه پرواز نخواهد داشت.

* از تاریخ ۱۸ می تا ۲۰ می ۲۰۱۹ در روزهای دوشنبه،شنبه و یکشنبه پرواز خواهد داشت.

* از تاریخ ۲۱ می تا ۳۰ می ۲۰۱۹ در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و شنبه پرواز خواهد داشت.

اکنون در تازه‌ترین اقدام، الیتالیا اعلام کرده است که از اول ژانویه ۲۰۱۹ کلیه پروازهایش را به تهران متوقف خواهد کرد و آخرین پروازی که از این شرکت هواپیمایی به تهران خواهد آمد پایان ماه دسامبر ۲۰۱۸ خواهد بود.

همچنین این ایرلاین زیر پرچم ایتالیا اعلام کرده است که تمام پول مسافرانی را که برای بهار به مقصد تهران بلیت تهیه کرده بودند پس خواهد داد.

پیش‌ازاین، شرکت‌های اروپایی بریتیش‌ایرویز، ایر فرانس و کی‌ال‌ام هم پرواز به مقصد تهران را متوقف کرده بودند.

  هواپیمایی الیتالیا پروازهای خود به ایران را کاهش داد | برنامه جدید پروازهای رم به تهران