چمدان: علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکشنبه ۱۴ بهمن ۹۷ با اعلام این خبر گفت: این اقدام با هدف حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان صنایع دستی و تقویت ارتباط بین دو حوزه صنایع دستی و سینما انجام خواهد شد.

وی با بیان این که ایران با بیشترین شهرهای جهانی صنایع دستی، تاکنون ۱۵ شهر و روستای ملی و ۱۰ شهر و روستای جهانی را به ثبت رسانده است، افزود: از همین رو با اهدای تندیس صنایع دستی ایران به فیلم منتخب مخاطبان جشنواره فجر بر نفیس و فاخر بودن هنر دست هنرمندان زبردست کشورمان تاکید داریم.

معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: تندیس‌های صنایع دستی که به دست هنرمندان این مرز و بوم تهیه می‌شود، از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار است و اهدای آنها به فیلم منتخب مخاطبان در جشنواره فجر، بازگو کننده ارزش‌ها و ظرفیت‌های صنایع دستی ایران است و می‌تواند سرآغاز یک فصل جدید در استفاده از ظرفیت‌های صنایع دستی کشورمان در جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف ملی و بین المللی باشد.

  واکنش سازمان میراث فرهنگی به خرید تندیس‌ جشنواره فجر از امارات | رتبه چهارم دنیا در آبگینه‌ایم اما سیمرغ بلورینمان را امارات می‌سازد