چمدان : زلزله با بزرگای ۷٫۳ روز یکشنبه ۲۱ آبان در ۳۰ کیلومتری شمال‌غرب سر پل ذهاب و ۳۲ کیلومتری جنوب‌‌غرب حلبچه در ناحیه مرزی ایران و عراق تاکنون خسارات مالی و جانی بسیای در بر داشته است. از زلزله‌های تاریخی این منطقه می‌توان به زلزله سال ۹۵۸ میلادی و زلزله ۱۱۵۰ میلادی سر پل ذهاب اشاره کرد. همچنین زلزله‌های ۱۹۶۷ میلادی با بزرگای ۵٫۷ و سال ۱۹۸۳ با بزرگای ۵٫۱ از دیگر زلزله‌های قابل توجه قرن بیستم میلادی در این منطقه به‌شمار می‌روند.

شدت این زلزله به‌حدی بود که به سر تیتر خبرهای تمام رسانه‌های جهان تبدیل شد و بسیاری از این رسانه‌ها ضمن پوشش خبری این زمین‌لرزه به زلزله منجیل-رودبار ژوئن ۱۹۹۰ (خرداد ۱۳۶۹) اشاره کردند که از نظر شدت مشابه زلزله شب گذشته مرز ایران و عراق بود.

تقریبا تمام رسانه‌ها در پوشش خبری از عکس‌هایی استفاده کردند که خبرگزاری ایسنا در اختیار آسوشیتدپرس گذاشته است اما این‌میان وبگاه ایتالیایی emergenza24 (اورژانس ۲۴) با انتشار تایم‌لاین و گزارش لحظه‌به‌لحظه عکس‌هایی اختصاصی را از شهرهای قصرشیرین و سر پل ذهاب منتشر کرد.

 

توییت امرجنسا ۲۴ ساعاتی پس از وقوع زلزله مرز ایران و عراق با بزرگای ۷٫۳ از به‌روزرسانی ساعت ۲۲:۵۰ به وقت ایتالیا از استان کرمانشاه، با آمار ۴ کشته و ۱۰۰ مجروح

 

توییت امرجنسا ۲۴ عکسی از قصر شیرین در استان کرمانشاه در به‌روزرسانی ۲۲:۴۰ به وقت ایتالیا با آمار ۴ کشته و ۱۰۰ مجروح

 

فرو ریختن ساختمان در قصر شیرین

 

خرابی ساختمان در استان کرمانشاه (شهر مشخص نشده است)

 

امدادرسانی در استان کرمانشاه (نام شهر مشخص نیست)

 

ریختن دیوار آجری یک ساختمان در استان کرمانشاه (احتمالاً قصر شیرین)

 

مردم در خیابان، استان کرمانشاه (نام شهر مشخص نیست)

 

شدت خسارت در این عکس کاملا نمایان است. استان کرمانشاه احتمالاً شهر سر پل ذهاب