چمدان: صرافی‌های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است.

۵ صرافی دولتی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

صرافی ملی 13 بهمن

جدیدترین قیمت ارز مسافرتی 

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۳۰۲ تومان و ۵ ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۳ هزار و ۳۲۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به آخرین روز هفته قبل کاهش یافته است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

بازار ارز به تعدیل نرخ‌ها تن داد

ایرنا نوشت: همانطور که انتظار می‌رفت با اعلام راه اندازی کانال اینستکس، بازار روز شنبه ۱۳ بهمن ماه قدری نرخ‌های خود را تعدیل کرد.

هر دلار آمریکا که عصر روز پنجشنبه گذشته به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسیده بود ظهر امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شد و یورو نیز از رقم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومانی به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرد. به این ترتیب اسکناس دلار آمریکا و یورو هر کدام ۴۵۰ تومان ارزان تر به خریداران عرضه شدند.

نگاهی به نرخ‌های اعلامی بانک مرکزی نشان می‌دهد که میانگین فروش هر اسکناس دلار آمریکا در بازار آزاد در هفته دوم بهمن ماه ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و هر یورو ۱۳ هزار و ۵۹۸ تومان بوده بنابراین بازار ارز در آغاز هفته جدید نرخ‌ها را پایین‌تر از میانگین هفتگی آغاز کرده است.