چمدان : این غذای ترکی لذیذ نامش را از «بیتی گولر» مالک رستوران معروف بیتی در استانبول گرفته است. این رستوران‌دار در سال ۱۹۶۱ بعد از بازدید از سوییس و آشناشدن با روش آماده‌سازی گوشت ابداعی یک قصاب سوییسی به‌نام مولر تصمیم گرفت این غذای جدید را تهیه کند.

در نسخه مولر، فیله‌های گوشت بره داخل ورقه‌هایی از چربی پیچیده و سپس سرخ می‌شد و در شمار غذاهای خیابانی قرار داشت. اما در نسخه بیتی گولر، این رستوران‌دار گوشت را چرخ‌کرد و داخل نان پیچید و در بشقاب سرو کرد.

  طرز تهیه «کونفه» ؛ دسر ترکی با پنیر | کنافه را در کدام کشورها بخوریم؟

 

مواد لازم برای غذای اصلی:

گوشت‌چرخ‌کرده بره: ۱ کیلوگرم

پودر زیره‌سبز: ۳ قاشق چای‌خوری

پودر گشنیز: ۳ قاشق چای‌خوری

فلفل سیاه: ۱ قاشق چای‌خوری

فلفل چیلی پولکی: ۱ قاشق چای‌خوری

آردسوخاری: ۲ قاشق چای‌خوری

شیر: ۱ قاشق غذا‌خوری

نمک برای طعم‌دادن: به‌میزان لازم

ماست برای تزیین: به‌میزان لازم

نان لواش: به تعداد افراد

  کوفته برنجی سیسیلی یا پرتقال برنجی بپزید | ارانچینی بخورید!

 

مواد لازم برای سس گوجه فرنگی:

روغن زیتون: ۱ قاشق غذاخوری

پودر پیاز: ۱ قاشق غذا‌خوری

پودر سیر: ۱ قاشق چای‌خوری

گوجه‌فرنگی برش‌خورده: ۲ عدد

گوجه‌ چرخ‌‌شده یا رنده‌شده یا رب دارای پالپ: ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

شیر را با آردسوخاری مخلوط کنید و به گوشت چرخ‌کرده بره اضافه کنید (این مخلوط به گوشت کمک می‌کند که بعد از پختن سفت نشود و آب‌دار بماند). سپس تمام ادویه‌هایی را که در بخش مواد لازم غذای اصلی ارائه شد را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید و به‌مدت یک‌ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شود.

سیخ‌ها یا سینی فر را از قبل گرم کنید و گوشت‌ها را به‌شکل سوسیس‌های بزرگ (بین ۱۲ تا ۱۷ سانتیمتر) در آورید و آن‌ها را به سیخ بزنید و کباب کنید یا به‌همان شکل درون سینی فر بچینید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بپزد.

در این فاصله می‌توانید سس گوجه‌فرنگی را آماده کنید. برای این‌کار ماهی‌تابه را گرم کنید و روغن بریزید و گوجه‌فرنگی‌های خرد شده، پودر پیاز، پودر سیر، گوجه‌ چرخ‌‌شده یا رنده‌شده یا رب دارای پالپ، نمک و چیلی پولکی را اضافه کنید و بگذارید چنددقیقه‌ای (تا زمانی‌که یک‌دست شود) بپزد.

تکه‌های پخته‌شده کباب را داخل نان لواش بپیچید و لقمه‌ها را به تکه‌های هم‌اندازه برش دهید و داخل بشقاب بچینید و با ماست و سس تزیین کنید.