چمدان : نیکلاس کیج که به‌خصوص برای بازی در فیلم‌های «بزرگ کردن آریزونا» محصول ۱۹۸۷ به کارگردانی برادران کوئن و «از ته دل وحشی» محصول ۱۹۹۰ به کارگردانی دیوید لینچ مشهور است، سال‌ها به‌دلیل بازی در فیلم‌های پرفروش به ثروتی دست یافت که به‌واسطه آن توانست در دوره‌ای دو قلعه تاریخی بخرد.

قلعه اشلوس نیدشاین

اشلوس نیدشاین، قلعه‌ای است که نیکلاس کیج سال ۲۰۰۶ آن را خرید. این قلعه در فالتس علیا باواریای آلمان قرار دارد. قلعه اصلی که اکنون خرابه‌های آن برفراز تپه نمایان است تا سال ۱۴۶۶ اقامتگاه خانواده برند، خاندان دوک‌نشین باواریا بود.

اما خاندان برند در قرن شانزدهم قلعه جدیدی با ۲۸ اتاق پایین تپه ساختند که از دروازه شرقی تا دروازه غربی در زمینی به‌وسعت ۱۶۵ هکتار جنگل و چمنزار در ۱۵۱۳ ساخته شد و تا مدت‌ها همچنان میزبان این خاندان بود. اما از اواخر قرن ۱۶ تا ۱۸ میلادی این خاندان، اشلوس نیدشاین را به مقر کرسی‌های قانونگذاری دوک‌نشین باواریا اختصاص دادند و یکبار بین‌سال‌های ۱۸۵۵ تا ۱۸۶۰ آن را بازسازی کردند.

سال ۱۹۷۹ این قلعه که تا آن‌زمان دست به دست چرخیده و به دکتر فیلیپ تئودور فُن برند رسیده بود به برادرزاده‌اش قاضی وزارت دادگستری آمریکا تئودور فیلیپ فُن برند رسید. بعد از مرگ قاضی فن برند، نیکلاس کیج در سال ۲۰۰۶ آن را از وراث خرید اما بعد از سه‌سال این قلعه تاریخی را به وکیلی در آمبرگ فروخت.

اشلوس نیدشاین

 

قلعه میدفورد

قلعه میدفورد هم قلعه دیگری است که نیکلاس کیج سال ۲۰۰۷، یک‌سال بعد از خریدن قلعه اشلوس نیدشاین آن را به قیمت ۵ میلیون پوند خرید. اما این قلعه را هم سال ۲۰۰۹ فروخت. قلعه روستای میدفورد در شهرستان ساوث‌استوک در سامرست انگلستان قرار دارد.

جان کارتر، طراح و معمار انگلیسی، این سازه تاریخی را سال ۱۷۷۵ برای هنری دیزنی روباک به شکل نماد «گشنیز» (♣) ساخت. علت انتخاب این شکل این بود که بسیاری از پول ساخت این قلعه از راه قمار و بازی ورق به‌دست آمده بود. طرح اولیه این سازه در نشریه Builder’s Magazine سال ۱۷۷۴ منتشر شده است. این خانه از سه اتاق پذیرایی، ۷ اتاق خواب، ۸ حمام و چند گاراژ و انبار تشکیل شده است. داخل ملک هم دو کلبه ییلاقی وجود دارد.

قلعه میدفورد