چمدان: نادر فلاحی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: نبود هتل پنج ستاره یکی از دغدغه‌ها در استان بوده و به همین دلیل با سرمایه گذاران بخش خصوصی مذاکراتی در خصوص احداث هتل انجام شده است.

وی اضافه کرد: با احداث هتل‌های پنج ستاره بی‌شک ماندگاری گردشگران خاص به ویژه گردشگران خارجی در استان افزایش یافته و دفعات سفر نیز افزایش می‌یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین از برنامه ریزی جهت راه اندازی نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در ورودی شهر اردبیل، خیابان مقدس اردبیلی خبر داد.

فلاحی به احداث سه پیست اسکی در استان اشاره کرد و افزود: این مهم نیز در راستای رونق گردشگری زمستانی در دست اقدام است.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های میراثی در سطح استان مرمت بنای جمعه مسجد است که بعد از ۶ سال رکود مجددا آغاز شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل متذکر شد: جمعه مسجد قدمت بیشتری از سایر بناهای تاریخی سطح شهر اردبیل دارد و بعد از رکود ۶ ساله در فازهای مختلف عملیات مرمت آن انجام می‌شود.

به گفته فلاحی یکی دیگر از پروژه‌های شاخص مرمتی نیز حفاظت از منطقه باستانی شهریری و مرمت سنگ افراشته‌ها در این منطقه است.

وی متذکر شد: با ارتقاء این منطقه به پایگاه ملی چند پروژه شامل اجرای سنگ فرش در مسیر دسترسی، احداث ساختمان اداری، نمازخانه، سرویس بهداشتی، اجرای پوشش حفاظتی و  مرمت سنگ افراشته‌ها در دست اقدام است.

  احداث نخستین هتل روستایی استان اردبیل
  هتل‌های متفاوت ایران را بشناسید | اولین هتل و مجتمع آبدرمانی خاورمیانه در سرعین؛ هتلی در دل آب‌های گرم