چمدان: بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی که پیگیر ورود روز کوروش به تقویم کشور است با اشاره به طرح سوال خود از وزیر ارشاد در رابطه با نامگذاری روزی در تقویم به نام روز کوروش گفته بود: وزارت ارشاد قول پیگیری جدی‌تر موضوع سوال را داده و همین طور موضوع از طرف دولت به وزارت کشور ارجاع داده شده است.

وی افزوده بود: البته این موضوع باید قاعدتاً به وزارت ارشاد ارجاع می‌شد اما به هر حال به وزارت کشور ارجاع شده و این وزارتخانه با درایت آن را به بخش اجتماعی برای رسیدگی فرستاده و قرار است جلسات تخصصی بین وزارت کشور و وزارت ارشاد برگزار شود و من هم در این جلسات حضور پیدا می‌کنم تا به جمع بندی مشخصی در این باره برسیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرده بود: من این درایت را در وزارت کشور تحسین می‌کنم که به جای امنیتی کردن مسئله، با راهبردهای اجتماعی به آن نگاه می‌کند.

پارسایی معقد است نامگذاری روزی به نام روز کوروش برای اینکه فرصت استثنایی برای جذب گردشگر و موجب انسجام ملی است می‌تواند منجر به تقویت احساس غرور و هویت ملی شود که مورد تأیید همه دلسوزان کشور است و برای استقلال کشور نیز مورد نیاز است. نظر ما این بود که چند کارشناس و تاریخ‌دان روزی که تناسبی با کوروش داشته باشد را به نام او نامگذاری کنند. البته روز ۷ آبان بین مردم جا افتاده و با انتخاب این روز می توان کسانی که می‌خواهند از نارضایتی‌های اجتماعی بهره برداری کنند را خلع سلاح کرد، مدیریت آن نیز کار پیچیده‌ای نیست.

  نقدی: کوروش عددی نبوده | کوروش را به اجبار در تاریخمان قرار دادند چون با یهود خوب بود | شاهنامه فردوسی نیز نامی از کوروش نبرده است
  ‏اظهارات وزیر کشور درباره ۷ آبان و روز کوروش | نباید موجب رنجش مردم شویم
  بشنوید | نطق تند بهرام پارسایی در مجلس درباره روز کوروش و انتقاد از روحانی | چرا موضوع فرهنگی را امنیتی کردید؟
  قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس: روزی به نام کوروش نامگذاری شود | برای برگزاری روز کوروش برنامه ریزی کنیم