چمدان : شعب بانک‌ها در فرودگاه‌های کشور به متقاضیان ارز مسافرتی اسکناس ۵۰۰ یورویی می‌دهد و همراه نداشتن پل خرد برای مسافرانی که قصد سفر به خارج کشور را دارند تبدیل به چالش شده است. بسیاری از مسافران از سختی خرد کردن اسکناس ۵۰۰ یورویی خبر داده‌اند. امکان پذیر نبودن استفاده از کارت‌های بانکی بین‌المللی توسط ایرانی‌ها نیز به دامنه مشکلات پول خرد برای سفر افزوده است.

براساس گفته‌های مسافران برخی از بانک‌ها تنها اسکناس ۵۰۰ یورویی برای ارز مسافرتی در اختیار دارند.

خرد کردن اسکناس دردسر شد

مسافران زیادی که ارز مسافرتی دریافت کرده‌اند با مشکل خرد کردن اسکناس ۵۰۰ یورویی روبرو شده‌اند. بسیاری از آنها نه در فرودگاه‌های ایران و نه در فرودگاه‌های مقصد موفق به خرد کردن اسکناس خود حتی با خرید کردن نشده‌اند. همچنین مسافران برای تبدیل یورو به ارز‌های دیگر نیز با این اسکانس به مشکل خورده‌اند و صرافی‌های کشورهای دیگر نیز از تبدیل بخشی از این پول و برگرداندن مابقی آن خودداری می‌کنند.

نگاه عجیب اروپایی‌ها به اسکناس ۵۰۰ یورویی

یکی از مسافرانی که به تازگی با ارز مسافرتی از کشور خارج شده است به چمدان می‌گوید: تنها ارزی که برای سفر لازم داشتم، ۵۰۰ یورو ارز مسافرتی بود. متاسفانه با وجود اصرار من شعبه بانک در فرودگاه امام خمینی این ارز را با یک اسکناس ۵۰۰ یورویی به من پرداخت کرد و امکان خرد کردن این اسکانس وجود نداشت.

  راهنمای دریافت ارز برای سفرهای خارجی پس از تصمیمات جدید ارزی | از کدام بانک‌ها ارز مسافرتی بخریم؟

او با اشاره به عجیب بودن اسکانس ۵۰۰ یورویی حتی در کشورهای اروپایی می‌گوید: من در فرودگاه مقصد به مشکل جدی برخورد کردم. برای رفتن به هتل به پول خرد احتیاج داشتم که هیچ کس حاضر به خرد کردن اسکناس ۵۰۰ یورویی نبود. دیدن یک اسکناس ۵۰۰ یورویی برای خیلی‌‎ها عجیب است و برخی فکر می‌کنند که شاید این اسکناس دزدی باشد.

اسکناس ۵۰۰ یورویی درشت‌ترین اسکناس حوزه اتحادیه اروپا است و خرج کردن آن در کشورهای مختلف و حتی کشورهای اروپایی به سختی صورت می‌گیرد.