چمدان :  مسعود پزشکیان در بازدید از غرفه چمدان در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در ارتباط با ساخت و سازهای اطراف مجلس که برخی معتقدند بافت تاریخی محدوده بهارستان که ثبت ملی است را مخدوش کرده است گفت: این ساخت و سازها برای دفاتر  نمایندگان است و در مورد این مساله که آیا به میراث فرهنگی آسیب می‌زند یا خیر نیاز به کار کارشناسی است. اگر این ساخت و سازها مجوزهای لازم را ندارند باید لغو شوند.

  نظر رئیس ایکوموس درباره دیوارکشی‌های جلوی مجلس قدیم | دیوار بین مجلس و ملت!

وی ادامه داد: اینکه بعد از ساخته شدن و بالا رفتن دیوار بگویند از نظر میراثی مشکل دارد، کار درستی نیست.  ما همیشه خوابیم و بعد از این که کار از کار گذشت می‌گوییم چرا چنین کاری را انجام شده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر بحث میراث فرهنگی در این ساخت و سازها دخیل است آیا آقایان میراث فرهنگی تا به حال خوابشان برده بود؟ اکنون دیگر  برای این حرف‌ها بسیار دیر است.

  اعتراض دو عضو شورای شهر به دیوارکشی مقابل مجلس قدیم

نایب رئیس اول مجلس در ارتباط با دیوار کشی جلوی ساختمان تاریخی مجلس به چمدان گفت: ما در هیات رئیسه در این مورد بحث کردیم  و دغدغه‌های میراث فرهنگی هم مطرح شد. قرار شد هماهنگی‌های لازم انجام شود تا ترکیب و بافت‌ها به هم نخورد و هزینه اضافه صورت نگیرد.