چمدان : موضوع اصلی نمایشگاه بین‌المللی اکسپو ۲۰۱۵ میلان فرهنگ غذا در جهان بود که هر کشوری ازجمله ایران با معرفی غذاهای بومی‌اش در آن شرکت کرد. در ادامه این نمایشگاه و باهدف ترویج غذاهای ایتالیایی، دو وزارت فرهنگ و کشاورزی امسال را سال غذای ایتالیایی نام‌گذاری کردند. به‌همین‌منظور، تِرِکانی موسسه دایره‌المعارف ایتالیا باهمکاری بنیاد کوآلیویتا که محصولات غذایی را ارزیابی می‌کند طرحی را برای تدوین دانشنامه‌ غذاهای ایتالیایی آغاز کرده‌اند.

  تصاویری از بزرگترین پارک کشاورزی در بولونیا ایتالیا
  غذای لذیذ ایتالیایی مناسب ذائقه ایرانی | پارمیزان بادنجان؛ خواهر میرزاقاسمی

هدف از این اقدام، تقویت فرهنگ غذایی و معرفی دوباره کشاورزی ایتالیایی با تمرکز روی کیفیت محصولات است. این دانشنامه به مردم به‌ویژه خارجی‌ها ابزاری ارائه می‌دهد که به‌کمک آن می‌توانند غذایی با کیفیت بالا را به‌دست آورند و فرق غذاهای باکیفیت را با محصولات مشابه اغلب با کیفیت پایین و غیرایتالیایی تشخیص بدهند.

دو واژه agriculture (کشاورزی) و culture (فرهنگ) ریشه مشترکی دارند و هر دو از واژه لاتین colere به‌معنی cultivation (کاشت و پرورش و زارعت) گرفته شده‌اند. به‌همین‌علت فرهنگ و کشاورزی در بین اقوام اروپایی نزدیکی بسیاری با هم دارند و به‌خصوص فرهنگ غذا به‌عنوان هویتی ملی در بسیاری از کشورهای قاره سبز شناخته می‌شوند.

نخستین‌بار «سیسرون» خطیب و سیاستمدار رم باستان از اصطلاح cultura animi (پرورش روح‌ها) استفاده کرد. واژه cult (مکتب تفکر) هم از این اصطلاح مشتق می‌شود. به‌همین‌علت امروزه واژه cultivation علاوه‌بر معانی اولیه در مفهوم تربیت، تهذیب و ترویج هم کاربرد دارد.

  تصاویر قدیمی‌ترین رستوران‌های ایتالیا | تاریخی که بین دیوارهای رستوران ۷۰۰ ساله نهفته است