چمدان :  AirlineRatings.com تنها وبگاه رده‌بندی محصولات هواپیمایی و ایمنی پرواز جهان در تازه‌ترین رده‌بندی اخیرش ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی برای سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد.

این وبگاه از سال ۲۰۱۳ فعال است و ایمنی هواپیماهای ۴۰۹ شرکت هواپیمایی را با استفاده از سیستم رده‌بندی هفت‌ستاره‌ منحصربه‌فردی طبقه‌بندی می‌کند. میلیون‌ها مسافر از ۲۳۲ کشور از این رده‌بندی استفاده می‌کنند، به‌طوری‌که امروزه AirlineRatings.com به استانداردی صنعتی برای تعیین ایمنی پروازها تبدیل شده است.

به‌گفته جفری توماس، سردبیر AirlineRatings.com این شرکت‌های هواپیمایی در عرضه ایمنی، نوآوری و استفاده از هواپیماهای جدید پیشگام هستند.

توماس می‌گوید: «برای مثال، انجمن استاندارهای تبلیغاتی بریتانیا، شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا را در آزمونی موردی به‌عنوان باتجربه‌ترین شرکت هواپیمایی جهان به‌رسمیت شناخته است. کانتاس در ۶۰ سال گذشته پیشرفت ایمنی عملیاتی را استفاده کرده است و در عصر هواپیماهای جت هیچ مرگی نداشته است. اما کانتاس تنها نیست. شرکت‌های هواپیمایی بسیاری ازجمله هاوایین و فین‌ایر رکوردهای مطلوبی را در عصر جت داشته است.»

  برترین شرکت‌های هواپیمایی جهان در کلاس عادی معرفی شدند

جدول ۲۰ شرکت هواپیمایی ایمن برای سال ۲۰۱۸ براساس ترتیب حروف الفبا

ردیف شرکت‌های هواپیمایی
۱ ایرنیوزلند
۲ آلاسکا ایرلاینز
۳ آل‌نیوپن ایرویز
۴ بریتیش ایرویز
۵ کثی پاسیفیک ایرویز
۶ هواپیمایی امارات
۷ هواپیمایی اتحاد
۸ ایوا ایر
۹ فین‌ایر
۱۰ هاوایین ایرلاینز
۱۱ هواپیمایی ژاپن
۱۲ کی‌ال‌ام
۱۳ لوفتانزا
۱۴ کانتاس
۱۵ هواپیمایی سلطنتی اردن
۱۶ سیستم هواپیمایی اسکاندیناوی
۱۷ هواپیمایی سنگاپور
۱۸ سوییس
۱۹ ویرجین‌آتلانیک
۲۰ ویرجین‌استرالیا
  یک شرکت هواپیمایی مسافرانش را وزن می‌کند | ارتباط جالب وزن مسافر و قیمت بلیت!

۱۰ شرکت هواپیمایی ایمن ارزان

بررسی‌های تحریریه وبگاه AirlineRatings.com  نشان می‌دهد شرکت‌های هواپیمایی ارزان (low-cost) توانسته‌اند ممیزی عملیاتی ایمنی انجمن حمل‌ونقل (IOSA) را با رکوردهای ایمنی عالی پشت سر بگذارند. نکته جالب‌توجه در رده‌بندی ایرلاین‌ریتینگ این است که با وجود شهرت بالای «ایزی‌جت» و «رایان‌ایر»، این دو شرکت پروازهای ارزان در این رده‌بندی جای ندارند.

جدول ۱۰ شرکت هواپیمایی ایمن ارزان براساس حروف الفبا

ردیف شرکت‌های هوایی ارزان (low-cost)
۱ ایر لینگوس
۲ فلایب
۳ فرانتیر
۴ اچ‌کی اکسیرس
۵ جت‌بلو
۶ جت‌استار استرالیا
۷ توماس کوک
۸ ویرجین‌آمریکا
۹ وولینگ
۱۰ وست‌جت