چمدان :  AirlineRatings.com تنها وبگاه رده‌بندی محصولات هواپیمایی و ایمنی پرواز جهان در تازه‌ترین رده‌بندی اخیرش ایمن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی برای سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد.

این وبگاه از سال ۲۰۱۳ فعال است و ایمنی هواپیماهای ۴۰۹ شرکت هواپیمایی را با استفاده از سیستم رده‌بندی هفت‌ستاره‌ منحصربه‌فردی طبقه‌بندی می‌کند. میلیون‌ها مسافر از ۲۳۲ کشور از این رده‌بندی استفاده می‌کنند، به‌طوری‌که امروزه AirlineRatings.com به استانداردی صنعتی برای تعیین ایمنی پروازها تبدیل شده است.

به‌گفته جفری توماس، سردبیر AirlineRatings.com این شرکت‌های هواپیمایی در عرضه ایمنی، نوآوری و استفاده از هواپیماهای جدید پیشگام هستند.

توماس می‌گوید: «برای مثال، انجمن استاندارهای تبلیغاتی بریتانیا، شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا را در آزمونی موردی به‌عنوان باتجربه‌ترین شرکت هواپیمایی جهان به‌رسمیت شناخته است. کانتاس در ۶۰ سال گذشته پیشرفت ایمنی عملیاتی را استفاده کرده است و در عصر هواپیماهای جت هیچ مرگی نداشته است. اما کانتاس تنها نیست. شرکت‌های هواپیمایی بسیاری ازجمله هاوایین و فین‌ایر رکوردهای مطلوبی را در عصر جت داشته است.»

  برترین شركت‌های هواپیمایی جهان در کلاس عادی معرفی شدند

جدول ۲۰ شرکت هواپیمایی ایمن برای سال ۲۰۱۸ براساس ترتیب حروف الفبا

ردیفشرکت‌های هواپیمایی
۱ایرنیوزلند
۲آلاسکا ایرلاینز
۳آل‌نیوپن ایرویز
۴بریتیش ایرویز
۵کثی پاسیفیک ایرویز
۶هواپیمایی امارات
۷هواپیمایی اتحاد
۸ایوا ایر
۹فین‌ایر
۱۰هاوایین ایرلاینز
۱۱هواپیمایی ژاپن
۱۲کی‌ال‌ام
۱۳لوفتانزا
۱۴کانتاس
۱۵هواپیمایی سلطنتی اردن
۱۶سیستم هواپیمایی اسکاندیناوی
۱۷هواپیمایی سنگاپور
۱۸سوییس
۱۹ویرجین‌آتلانیک
۲۰ویرجین‌استرالیا
  یک شرکت هواپیمایی مسافرانش را وزن می‌کند | ارتباط جالب وزن مسافر و قیمت بلیت!

۱۰ شرکت هواپیمایی ایمن ارزان

بررسی‌های تحریریه وبگاه AirlineRatings.com  نشان می‌دهد شرکت‌های هواپیمایی ارزان (low-cost) توانسته‌اند ممیزی عملیاتی ایمنی انجمن حمل‌ونقل (IOSA) را با رکوردهای ایمنی عالی پشت سر بگذارند. نکته جالب‌توجه در رده‌بندی ایرلاین‌ریتینگ این است که با وجود شهرت بالای «ایزی‌جت» و «رایان‌ایر»، این دو شرکت پروازهای ارزان در این رده‌بندی جای ندارند.

جدول ۱۰ شرکت هواپیمایی ایمن ارزان براساس حروف الفبا

ردیفشرکت‌های هوایی ارزان (low-cost)
۱ایر لینگوس
۲فلایب
۳فرانتیر
۴اچ‌کی اکسیرس
۵جت‌بلو
۶جت‌استار استرالیا
۷توماس کوک
۸ویرجین‌آمریکا
۹وولینگ
۱۰وست‌جت