چمدان :  نیویورک‌تایمز نوشت: هولاین که زاده وین در اتریش و مدیر موزه هنرهای زیبای سن‌فرانسیسکو است، از ۳۱ سالگی همواره با موزه‌های مهم دنیا سر و کار داشته و نخستین مدیر موزه متروپولیتن نیویورک در ۶۰ سال گذشته است که از میان مدیران میانی این موزه برای ریاست برگزیده نشده است. او از ماه اوت آینده زمام امور را در موزه‌ای در دست می‌گیرد که دو میلیون اثر تاریخی از پنج هزار سال تاریخ بشر در خود جای داده و هر سال بیش از هفت میلیون بازدیدکننده دارد. موزه متروپولیتن نیویورک سال ۱۸۷۲ افتتاح شده است.

هولاین ۴۸ ساله چهره‌ای شناخته‌شده در میان مدیران موزه‌های آمریکا و دیگر نقاط دنیاست و بیشتر با توانایی نادر سخن گفتن بدون لکنت درباره آثار استادان قدیمی و هنرمندان تازه‌کار شهرت دارد. او پیش از آنکه در ۲۰۱۶ به سن‌فرانسیسکو بیاید، ۱۵ سال در فرانکفورت آلمان راهبری موزه‌های پیشرو را بر عهده داشت؛ از جمله موزه اشتادل که مامن انبوه آثار هنری بزرگان دوران رنسانس ایتالیا و شمال اروپاست.

تام کمبل در دوره گذشته دو مسئولیت ریاست و مدیریت اجرایی موزه متروپولیتن را بر عهده داشت اما به نظر می‌رسد در این دوره هولاین رئیس موزه خواهد بود و مسئولیت مدیریت اجرایی با دانیل ویس است. به این ترتیب، هولاین اتریشی بر جنبه‌های هنری موزه متمرکز می‌شود و سر و سامان دادن به مدیریت مالی به عهده ویس خواهد بود. ضمن اینکه هر دو وظیفه دارند بودجه مورد نیاز را تامین کنند.

با وجود بحران‌های مالی شدید موزه متروپولیتن که به جدایی کمبل در اوایل سال گذشته انجامید، بسیاری از چهره‌های مهم دنیای موزه در گوشه و کنار دنیا از گزینه‌های جانشینی او بودند که در نهایت قرعه به نام هولاین افتاد. حالا او باید با بودجه ۳۰۵ میلیون دلاری (در مقایسه با بودجه ۶۰ میلیون دلاری موزه هنرهای زیبای سن‌فرانسیسکو) کارهای موزه متروپولیتن را با هفت میلیون تماشاگر (در مقایسه با کمتر از دو میلیون تماشاگر سن‌فرانسیسکو) پیش ببرد.

  خداحافظی موزه متروپولیتن نیویورک با ورودی داوطلبانه │ بلیت برای بزرگسالان اجباری شد