چمدان: معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از ابلاغ تعطیلی واحدهای صنفی دربند، درکه، لواسان، فرحزاد، کن، فشم و سولقان به دلیل احتمال جاری شدن سیلاب خبر داد.

سرهنگ تقی افرند ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از بارش باران در تهران و احتمال جاری شدن سیلاب در ارتفاعات تهران به مسئولان واحدهای صنف ی واقع در مناطق دربند، درکه، فشم، لواسان، فرحزاد، کن و سولقان ابلاغ شد تا ۴۸ ساعت آینده واحد صنفی خود را تعطیل کنند.

وی با بیان اینکه این تصمیم با توجه به شرایط جوی حاکم بر کشور و احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی درمحل‌های یاد شده و با هدف حفظ جان شهروندان و مسافران اتخاذ شده است، گفت: این واحدهای صنفی باید از ارائه هرگونه ارائه خدمات به مشتریان خودداری کنند و پلیس اماکن بر عملکرد آنان نظارت خواهد داشت.

معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از ساکنان تهران و مسافران نوروزی که به تهران آمده‌اند خواست برای ارتقاء ایمنی خود و خانواده و مقابله با پدیده‌های احتمالی از حضور در محل‌های مذکور و تفرجگاه‌های واقع در ارتفاعات تهران خودداری کنند.

  احتمال وقوع سیل در تهران ؛ کاخ موزه‌ها و رستوران‌های شمال تهران تا چهارشنبه تعطیل شدند

برخی منابع نیز اعلام کردند اگر در پایتخت سیل بیاید احتمالا نواحی زیر بیشتر در معرض آبگرفتگی هستند:

* بوستان نهج البلاغه، اتوبان نیایش، اتوبان همت که در مسیل فرحزاد است و در مسیل کن بوستان جوانمردان قرار دارد.

* پستی‌های ولنجک و همچنین مرکز خرید میرداماد

* از طرف دارآباد به سمت پایین اتوبان امام علی

دستگاه‌های مختلف تاکید کرده است که گردشکران و تهرانی‌ها حتی المقدور در معابر حضور نداشته باشند.

ویدئوی زیر وضعیت خیابان ولیعصر را نشان می‌دهد.

  باد ۷۰ کیلومتری و بارش شدید باران و تگرگ در تهران | یک ساعت دیگر بارش شدید آغاز می‌شود | مسافران و تهرانی‌ها در شهر تردد نکنند

وقوع سیلاب در خاورشهر تهران را نیز در ویدئوی زیر ببینید: