چمدان: پرهام جانفشان در نشست خبرى سومین دوره جشنواره و نمایشگاه ملى «کافه مقصد گردشگرى شهرى» که  ٣تا ٨ شهریور در کاخ سعدآباد برگزار می‌شود، گفت : همه به دنبال این هستیم که رونق، شادابی و احیایی رادر امور روزانه داشته باشیم که رفتن به کافه یکی از روش‌های این کار است.

او ادامه داد: همیشه زمانی که از کافه صحبت می‌کنیم، نوستالژی و سنت‌ها به ذهنمان می‌آید اما در واقع در هر دوره‌ای علم روز و اتفاقات روز در کافه‌ها شکل گرفته برای نمونه دنیای استارت‌آپ‌ها از همفکری در کافه‌ها به وجود آمده، یا در گذشته انقلاب صنعتى از بحث‌های در کافه‌ها ایده گرفته، همینطور بحث‌هاى فلسفى و … در کافه‌ها باعث ایجاد تفکرات نو شده‌ است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اظهار کرد: در «سیلیکون ولى» محیط‌هاى شرکت‌ها حالت کافه‌اى و گپ و گفتى دارد تا در آنجا ایده‌های نو و خلاقیت‌ها بروز پیدا کند.

جانفشان گفت: در کنار اینکه ایجاد کافه در بناهای تاریخی سبب احیا بناها در بخش میراث فرهنگی شده‌است در بخش گردشگری هم سبب شده تا تور‌های تهرانگردى به شدت طرفدار پیدا کند.

او افزود: اگر مى کوشیم که به هدف افق گردشگری یعنی جذب ٢٠ میلیون گردشگر نزدیک شویم و اکنون که جهشی در این زمینه شکل گرفته، توجه به کافه‌ها و امر میزبانی می‌تواند ما را در ایجاد جریان مستمر ورود گردشگر به کشور کمک کند.