چمدان: شرکت هواپیمایی ماهان آگوست ۲۰۱۸ (تابستان ۹۷) به دلیل فشارهای آمریکا، خط هوایی تهران به بلگراد را به حال تعویق در آورد اما سایت خبری سیمپل فلایینگ که اخبار جهانی ناوگان هوایی را منتشر می‌کند از آغاز دوباره پروازهای تهران به بلگراد توسط شرکت هواپیمایی ماهان خبر داده است.

پروازهای بلگراد – تهران و بالعکس نخستین بار در ژانویه سال ۲۰۱۸ ( زمستان ۹۶) همزمان با لغو ویزای صربستان برای شهروندان ایرانی توسط ایران ایر برنامه‌ریزی شد.

  ۱۴ جاذبه‌ دیدنی صربستان که نباید از دست بدهید | ورود به قلعه عجیب «اسکلت» ؛ بنایی با ۹۵۲ اسکلت سر | خانه‌ای که رویای گردشگران است

همچنین پروازهای مشهد به دوشنبه با راه اندازی پروازهای شرکت هواپیمایی تاجیک ایر افزایش یافت. این پرواز جدید روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته با استفاده از هواپیمای بویینگ ۷۶۷ در مسیر رفت و برگشت مشهد – دوشنبه انجام می‌شود.

پیش از این در خرداد ماه گذشته پروازهای مشهد – دوشنبه از سوی شرکت هواپیمایی وارش برقرار شده بود.

«آسمان» و «تاجیک ایر» در پیش از این در مسیر مشهد – دوشنبه و تهران – دوشنبه فعالیت می‌کردند که سال گذشته این پروازها متوقف شد بنابراین مسافرانی که قصد سفر در این مسیر را داشتند باید از طریق کشورهای ثالث اقدام می‌کردند که هم هزینه و هم وقت زیادی از مسافران هدر می‌داد.

  پرواز مستقیم بین ایران و تاجیکستان از سر گرفته شد | قیمت بلیت اعلام شد